Muzyka filmowa na smyczkach

   Za nami dwa niecodzienne koncerty, które odbyły się 27 października w Domach Ludowych w Kraszowicach i Łaziskach. Główną atrakcją był kwartet smyczkowy INTRO, którego uczestnicy są na co dzień muzykami filharmonii dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

   Kwartet pod kierownictwem Natalii Wysockiej w składzie: Marzena Wysocka – skrzypce, Agata Juryś – altówka, Natalia Wysocka – skrzypce i Maciej Kolendo – wiolonczela, gościł w Gminie Bolesławiec po raz drugi.

   W programie koncertu licznie zgromadzeni widzowie mieli okazję usłyszeć muzykę filmową, między innymi do serca publiczności przypadły przepiękne tanga. Wiele wzruszeń wywołał kultowy „Walc Barbary” z filmu „Noce i dnie”. Kilkanaście filmowych utworów muzycznych złożyło się na wspaniały koncert, tak w Kraszowicach, jak i Łaziskach. W obydwu miejscowościach dopisała publiczność, dlatego brawa były wyjątkowo głośne.

   Muzyka filmowa wykonana na instrumentach, dedykowanych utworom klasycznym to bardzo ciekawe doświadczenie. W ten sposób instrumenty, kojarzone z trudnymi dla przeciętnego słuchacza utworami, stają się bardziej dostępne i budzą miłe skojarzenia. Być może w obecnych na koncertach dzieciach zaszczepiliśmy w ten sposób muzyczne zainteresowania.

   Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli ten czas spędzić z nami. Moc podziękowań przesyłamy także paniom z KGW w Kraszowicach i Łaziskach za przygotowanie słodkiego poczęstunku, radnym: Grażynie Łuckiej i Marcinowi Gilowi oraz sołtysom: Alicji Gil i Tomaszowi Chmielewskiemu za wszelką pomoc przy organizacji koncertów.

  Głównym organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.

Beata Widera

 

Prev