V Rajd Pieszy po Gminie Bolesławiec za nami

V Rajd Pieszy po Gminie Bolesławiec za nami.

 

W piękne, skąpane w słońcu, niedzielne popołudnie, chwilę po godzinie 13 miłośnicy pieszych wycieczek wyruszyli przed siebie w trasę. Owa trasa liczyła sobie 15.7 km. Swój początek i koniec miała na placu parkingowym przed biurem GOKiS w Kruszynie, prowadziła ulicą Klonową i polnymi drogami w kierunku Kraśnika Górnego Kolonii. Na wysokości boiska wielofunkcyjnego w Kraśniku Górnym uczestnicy rajdu udali się na chwilkę odpoczynku. Dosłownie chwilkę, bo przecież jeszcze sporo kilometrów do pokonania przed nimi. Cały czas w dobrych humorach, pełni energii i samozaparcia miłośnicy spacerów i marszów nawet się nie spostrzegli jak znaleźli się w Kraśniku Dolnym. Potem już tylko droga Szlakiem Świętego Jakuba, przecięcie z drogą powiatową i znów byliśmy w Kruszynie. Na pokonanie trasy potrzeba było ponad 3 godziny. Nikt z uczestników nie skorzystał z tak zwanej „podwózki”, wszyscy dzielnie znosili trudy trasy. Choć niełatwych chwil nie brakowało to wszyscy uczestnicy: najmłodsi, troszkę starsi, jeszcze trochę starsi i 4 psiaki, ukończyli rajd.

Zwieńczeniem tej wyprawy było wspólne ognisko. Pieczone ziemniaki i kiełbaski smakowały wybornie, a atmosfera przy tym była fantastyczna.  Tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym powodzeniem, co z kolei mocno radowało organizatorów, tym bardziej, że zewsząd padały deklaracje uczestnictwa na następnym rajdzie.

Organizatorem V Rajdu Pieszego po Gminie Bolesławiec i nie tylko był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

 

 

Prev