Spotkanie z Grażyną Bąkiewicz

  W ubiegłą środą i czwartek w gminnych bibliotekach w Brzeźniku, Ocicach, Kruszynie, Kraśniku Dolnym i Trzebieniu odbyły się spotkania autorskie z Grażyną Bąkiewicz, autorką książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniach wzięli udział uczniowie Szkół Podstawowych z wymienionych miejscowości. Pisarka bardzo ciekawie opowiedziała o początkach swojej twórczości oraz o tym jak jej pasja stała się sposobem na życie. Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści z życia Pani Grażyny, które zainspirowały ją do napisania pierwszej książki pt. „O melba!”, za którą otrzymała I nagrodę Polskiej Sekcji IBBY.
      Grażyna Bąkiewicz  w interesujący sposób zaprezentowała swoje książki, których tematyka dotyczy również wątków historycznych. Dzięki jej utworom możemy przekonać się, że historia Polski jest wyjątkowo barwna i ciekawa. To, co w podręczniku szkolnym wydaje się nudne i monotonne w utworach naszego gościa, dzięki lekkiemu i zrozumiałemu językowi wciąga od samego początku, dlatego pozycje t.j. „Mówcie mi Bezprym” czy seria „Ada strażniczka skarbu” nie tylko bawią, ale i uczą.
        Po spotkaniu każdy z uczniów mógł zakupić książkę, która najbardziej  wzbudziła jego ciekawość oraz otrzymać autograf z dedykacją autorki.

Mariola Łyszczarz

     

 

Prev