Klasyki Na Start

KLASYKI NA START

      W niedzielne popołudnie 11 października na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kruszynie odbyła się niecodzienna impreza. Tego dnia plac opanowały tzw. Klasyki, czyli samochody, które mają minimum 25 lat. Licznie zebrani widzowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali zabytkowe Mercedesy, Duże Fiaty, Małe Fiaty (Maluchy), Polonezy, BMW, Fordy, Lincolny, Citroeny oraz po jednym egzemplarzu Wołgi, Warszawy i Tarpana. Ogółem na placu zaprezentowano 53 auta. To nie pierwsze auta klasyczne na terenie GOKiS-u. W ubiegłym roku na imprezie pt. "Świat PRL-u" na nasze zaproszenie przyjechało 9 takich aut. Bazując na dużym zainteresowaniu zabytkowymi pojazdami podjęliśmy decyzję o powołaniu do życia wydarzenia "Klasyki na Start". Nie zabrakło także zabytkowych motocykli, których na to wydarzenie przyjechało 8.
     Właściciele klasyków oglądając wzajemnie swoje auta i motocykle wymieniali się uwagami i spostrzeżeniami. Najmłodsze z aut miało 25 lat zaś najstarsze aż 86 i był to przepiękny Mercedes, zaprezentowany przez kolekcjonera, pasjonata - Łukasza Załuckiego.  Samochód był tak często fotografowany, że spokojnie można rzec, iż wszedł do grona samochodowych celebrytów.     
   Imprezę rozpoczął występ zespołu, który swoją nazwą genialnie wpasował się w tematykę wydarzenia. „ DBL 59-700” bo to o nich mowa to grupa pasjonatów, którzy wspólnie łączą muzykę rockową z wykorzystaniem instrumentów dętych. Oryginalny wokal solistki i precyzyjna gra pozostałych członków zespołu sprawiły, że samochodowa impreza zyskała także muzyczny wymiar. Swoje wokalne zdolności tego dnia zaprezentowały także dwie utalentowane dziewczyny: Elisa Laudani i Julia Nowacka. Wydarzenie pod nazwą „Klasyki na start” zorganizował Gminny Ośrodek Kultury i  Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie. Pragniemy podziękować między innymi członkom facebookowej grupy: Klasyki z Miasta Ceramiki, która pozytywnie zareagowała na zaproszenie na imprezę. Dziękujemy także Sołtysowy wsi Kruszyn – Henrykowi Ostrowskiemu za nieocenioną pomoc przy organizacji wydarzenia.

 

Prev