Od dnia 22.10.2020 r. do odwołania biuro Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie pracuje w trybie wewnętrznym. Petenci przyjmowani będą w sprawach pilnych po uprzednim, telefonicznym umówieniu wizyty z pracownikiem. Wszelkie sprawy można załatwić za pośrednictwem poczty e-mail:  lub pod numerem telefonu 75-732-14-77

Niepodległość ma 102 lata

   Jak ważna jest dla wielu ludzi Niepodległość? Jak okazujemy miłość do swojego kraju? Na pewno na wiele sposobów. Można o swoim kraju śpiewać, można tańczyć tańce narodowe. Specjalnie z okazji 102 rocznicy odzyskania niepodległości ZPiT Ziemi Bolesławieckiej nagrał ciekawe filmy z tańcami i nie tylko. Zapraszamy do oglądania.

Krakowiak w wykonaniu pary tańca narodowego ZPIT Ziemi Bolesławieckiej - Wiktoria Minova i Piotr Chwastyk.

Polka - w stroju kujawskim w wykonaniu pary tańca narodowego ZPIT Ziemi Bolesławieckiej - Wiktoria Minova i Piotr Chwastyk.

 

Kujawiak w stroju z Księstwa Warszawskiego w wykonaniu pary tańca narodowego ZPIT Ziemi Bolesławieckiej - Marta Maczkowiak i Radosław Górecki.

 

 

Oberek w stroju łowickim w wykonaniu pary tańca narodowego ZPIT Ziemi Bolesławieckiej - Marta Maczkowiak i Radosław Górecki.

 

Sokół i Odlot - muzyka Zygmunt Noskowski, słowa Maria Konopnicka. W strojach z Księstwa Warszawskiego Sławek Ratajski, Elżbieta Andrusieczko-Tor, akordeon Dominik Bezkorowajny, trąbka Łukasz Rogacki - ZPIT Ziemi Bolesławieckiej.

 

Prev