Na czymkolwiek, byle z górki...

    Straż pożarna, czołg, kotek – to tylko niektóre przebrania, królujące na zewnętrznym wydarzeniu pt. „Zjazd na Czymkolwiek”. Impreza odbyła się na boisku przy ul. Bukowej w Kruszynie. Specjalnie w tym celu usypana górka może nie szokowała wielkością, ale za to pozwalała na bezpieczne zjazdy tych starszych jak i tych najmłodszych. Tej zimowej soboty 13 lutego na boisku stawili się mali mieszkańcy Kruszyna, Łazisk i Rakowic. Przyjechali ze swoimi pojazdami i chęcią dobrej zabawy. Można było zjeżdżać na czymkolwiek, więc w ruch poszły sanki, ślizgacze, anteny satelitarne, „jabłuszka”, miski (także takie zabrane mamie z kuchni), dmuchane materace i inne wynalazki. Wiele pracy włożyli rodzice, którzy zbudowali dzieciom z sanek pojazd straży pożarnej czy czołg, na którym zjeżdżający miał oryginalną czapkę czołgisty.
     Tego dnia dzieci nie tylko zjeżdżały, ale także miały okazję zbudować w grupach jak najwyższe budowle ze śniegu. Najwięcej problemu sprawił w tym zadaniu sam śnieg, który wcale nie chciał się lepić. Nie przeszkadzało uczestnikom zimno (-5 stopni Celsjusza), ponieważ podczas imprezy nie zabrakło kilku rozgrzewek w postaci tańca oraz zabawy w mroźnego berka.

      Umiejętnością zabawy wykazali się także rodzice, którzy zjeżdżali z górki i tańczyli z nami podczas rozgrzewki. Jeżeli jednak znalazł się ktoś, komu jeszcze dokuczała niska temperatura to miał okazję rozgrzać się przy ognisku, rozpalonym specjalnie na tę okazję.
      Na zakończenie zabaw i konkursów przyszedł czas na nagrody, które wręczył Z-ca Wójta Gminy Bolesławiec Roman Jaworski. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki. W imieniu organizatora - Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie pragniemy podziękować za nieocenioną pomoc Rafałowi Jańcowi oraz Ryszardowi Burdukiewiczowi i innym, którzy przyczynili się do powstania górki, a także wszystkim uczestnikom za przyjazd i dobrą zabawę.

 

 

Prev