Łowcy "byków" - wyniki konkursu

Zakończył się Konkurs "ŁOWCY BYKÓW", w którym głównym zadaniem było znaleźć błędy rzeczowe w przedstawionym tekście.
Prawidłowy tekst (bezbłędny) przesłała Kamila Tasdelen. Na nagrody zasługują także bardzo dobre prace: Elżbiety Psiuch i Beaty Ferlewicz. Nagrody można odbierać od dziś w godzinach pracy biura GOKiS (7.30-15.30). Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i zapraszamy do przeczytania prawidłowego tekstu.
 
Gmina Bolesławiec to gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie bolesławieckim.
W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Gmina stanowi 22,17% powierzchni powiatu. Powierzchnia gminy wynosi 288 km2, a 47,9% gminy pokrywają lasy, wchodzące w skład Borów Dolnośląskich. W Gminie Bolesławiec są następujące sołectwa: Bolesławice, Bożejowice-Rakowice, Brzeźnik, Chościszowice, Dąbrowa Bolesławiecka, Dobra, Golnice, Kozłów, Kraszowice, Kraśnik Dolny, Kraśnik Górny, Krępnica, Kruszyn, Lipiany, Łaziska, Łąka, Mierzwin, Nowa, Nowa Wieś, Nowe Jaroszowice, Ocice, Otok, Parkoszów, Stara Oleszna, Stare Jaroszowice, Suszki, Trzebień, Trzebień Mały, Żeliszów. Sąsiadujące gminy to: Bolesławiec (miasto), Gromadka, Lwówek Śląski, Nowogrodziec, Osiecznica, Szprotawa, Warta Bolesławiecka. Przez Gminę Bolesławiec płyną Bóbr i Bobrzyca. W Gminie Bolesławiec w Kruszynie, na ul. Kasztanowej 1b ma swoją siedzibę Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Jedną z imprez organizowanych przez GOKiS jest „MAUPa” czyli Maraton Układania Puzzli, oraz Ogólnopolski Konkurs na Najpiękniejszy LIST Pisany Odręcznie. Znaną imprezą plenerową jest „Bałkańska Festa” organizowana w Bolesławicach i „Festyn Kresowo-Kapuściany”, który odbywa się w Żeliszowie. W Gminie od dwóch lat organizowany jest Rajd Rowerowy. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą się realizować podczas Rajdów Pieszych i Spacerów, których w sumie do tej pory zorganizowano 6 (5 Rajdów i 1 Spacer). Gmina Bolesławiec to także piękne zabytki. Jednym z ciekawszych zabytków w gminie jest Kościół ewangelicki w Żeliszowie tzw. Perła Żeliszowa” – nieużywany od 1945 roku, zabytek epoki wczesnego klasycyzmu. Znajduje się na południowo-zachodnim skraju miejscowości.
W miejscowości Kraszowice zlokalizowana jest elektrownia wodna, zbudowana w latach 1931-1932 i nazywająca się „Kraszewice”. Na terenie gminy Bolesławiec występują 34 obiekty ujęte w rejestrze zabytków oraz 965 obiektów objętych wpisem do Gminnej Ewidencji Zabytków.
Łowcy byków wyniki.jpeg
Prev