Gra muzyczka po uliczkach za nami

Sobotnie, majowe popołudnie nie było typowe dla mieszkańców ulicy Leśnej i Świerkowej w Trzebieniu. Niecodziennie przecież gra muzyczka po uliczkach.

Pogoda w tym dniu mocno kaprysiła, słońce nieśmiało zaglądało zza chmur, próbując przebić się przez krople deszczu. Osiedla, przy wspomnianych ulicach w Trzebieniu, były troszkę jakby senne, tylko gdzieniegdzie w oknach wyglądali mieszkańcy. Uśpienie nie trwało jednak długo. Za sprawą Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca Jutrzenka, który to rozpoczął koncertowanie pod blokami. Muzycy z właściwym sobie wigorem   i radością wyśpiewywali skoczne, znane melodie. Widać było poruszenie przy oknach i chwilową konsternację, przecież widok był zgoła niecodzienny. Wystarczyła chwila niepewności, by po niej zaczęły otwierać się okna i balkony. Mieszkańcy entuzjastycznie wyglądali na zespół. Uśmiechów, pozdrowień i oklasków nie brakowało. Osiedlowa publika, oprócz uroczego tupania nóżką włączyła się również do wspólnego śpiewu. Królowały takie piosenki, jak: „Czarne oczka”, „ Obozowe tango”, „Emilia”, „Lipka”, „Szła dzieweczka” i wiele, wiele innych.

Poruszającym i mocno emocjonalnym był widok uroczej, starszej Pani w oknie. Z jej twarzy dało się zobaczyć szczerą radość i wzruszenie. Zespół Jutrzenka żywiołowo reagował na każdy gest sympatii, czy pozdrowienia ze strony mieszkańców. Gra muzyczka po uliczkach to inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

 

Prev