Za nami wycieczka do Czapli

     We wtorek – 20 lipca odbyła się pierwsza z kilku wycieczek zaplanowanych na okres wakacyjny. Pełna oczekiwań na nowe doznania grupa wyruszyła do Czapli – Wioski Piasku i Kamienia.
     Wioska Czaple wykorzystuje swoje geologiczne zasoby naturalne: piasek i kamień, i to właśnie dookoła nich kręciły się wszystkie wtorkowe zajęcia. Po krótkiej drodze przywitały nas panie animatorki, które od razu zaprosiły grupę na piaskowe warsztaty. Tam mieliśmy okazję zrobić tzw. szklany ogródek, w którym oprócz piasku, kamieni i muszelek „wyrosły” prawdziwe rośliny. A co najważniejsze, wszyscy zabraliśmy nasze „ogródki” na pamiątkę.
      Pogoda trochę straszyła, lecz mimo tego wybraliśmy się w teren. Przeszliśmy się ścieżką geologiczną i był to “Spacer po dnie morza kredowego”. To trasa po byłych wyrobiskach piaskowców, które przybliżają ukrytą w skałach historię sięgającą miliony lat wstecz, o czym opowiadały nam animatorki. Oglądnęliśmy także kamienne skwerki i ogródki tematyczne w Czaplach, a dzieci, skacząc po płytach, bawiły się w „lawę”. Po powrocie trochę zgłodnieliśmy, więc bardzo nas ucieszyła informacja, że za chwilę będziemy piec prawdziwe podpłomyki. Wcześniej każdy z nas musiał je dobrze rozwałkować, a potem takie upieczone i pachnące posmarować dżemem. Mmm…żałujcie, że tego nie jedliście.   
     Niezwykłe było także miejsce grillowe wraz z altanami z bali i paleniskiem oraz elementami małej architektury wykonanej z piaskowca. To było także miejsce, w którym dzieci mogły się pobawić na świeżym powietrzu i poznać wzajemnie. Na zakończenie nie zabrakło pieczonej kiełbasy i piosenek granych przez jedną z mam na gitarze. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy, czas spędzony na wycieczce minął bardzo szybko. Organizatorem wycieczki był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

B.W.

 

 

 

Prev