Wakacje w pełni - relacja.

    Minął kolejny tydzień wakacji. Nie wiemy jaka część dzieci ten czas spędziła przed smartfonami w domu, ale wiemy, że wiele z nich przyszło na zaproponowane przez nas zajęcia. Tygodniem stanowczo zawładnęła kruszyńska „Akcja-Kreacja”, prowadzona przez naszą niezastąpioną Krystynę Grelę. 101 sposobów na portret, żywe obrazy, m.in. „Dama z łasiczką” u nas w wersji „Dama z pieskiem”, Frida Kahlo, w którą wcieliły się Amelka i Lenka,a stylizowała je Kasia. Ponadto przez ten bogaty artystycznie tydzień dzieci i młodzież tworzyły (poprzez eksperymentowanie) portrety np.: „dwie połówki mnie”. Nie zabrakło także zabaw ruchowych m.in. z barwną wstęgą.

    We wtorek 20 lipca odbyła się wycieczka do Czapli – Wioski Piasku i Kamienia. Moc wrażeń, piaskowe warsztaty i niezapomniane widoki. Dzieci z rodzicami na długo zachowają je w pamięci.

    Swoje bardzo ciekawe zajęcia organizowała także bibliotekarka Sylwia Polańska, która dzieciom z Żeliszowa zapewniła przez te dni super rozrywkę, także z pysznym poczęstunkiem. Wakacje jeszcze trwają, a przed nami następne wakacyjne działania. Nie zapomnijcie wrócić do plakatu i tabeli z terminami. Codziennie zamieszczamy także „wakacyjną przypominajkę”
i z niej można się dowiedzieć, co i gdzie odbywa się danego dnia.

B.W.

Zdjęcia z „Akcji-Kreacji” w Kruszynie – Krystyna Grela

Zajęcia w bibliotece w Żeliszowie – Sylwia Polańska

 

 

Prev