Wernisaż wystawy - Akcja Kreacja

    Cały lipiec trwały w Kruszynie warsztaty plastyczne pod nazwą Akcja-Kreacja. Większość działań twórczych była oparta na kole, wychodząc z założenia, że każdy jest środkiem świata, który go otacza. Koło jest także symbolem doskonałości i pełnej harmonii.
    W kolejnych tygodniach powstawały piękne prace, a podczas zajęć „przewinęło się” aż 50 osób. Przyszedł czas na podsumowanie i zaproszenie na Wernisaż wystawy, który się odbył 29 lipca w sali konferencyjnej w Kruszynie. Przepiękne prace wprowadziły oglądających w klimat twórczości dziecięcej. Prezentowane projekty artystyczne  pokazały świat wyobraźni, emocji i kreatywności małych artystów.
    Te zajęcia nie miałyby swojego kształtu i wartości, gdyby nie osoba instruktorki: Krystyny Greli. To ona potrafiła wydobyć z dzieci i młodzieży zdolności, których pewno sami się nie spodziewali. Po oglądnięciu prac rodzice i inni widzowie mieli także okazję do spróbowania swoich sił w rysowaniu. To była taka plastyczna zabawa, w której osoba z zamkniętymi oczami musiała przenieść na kartkę ruchy ołówka na swoich plecach (oczywiście na przypiętej do nich kartce). Było wiele śmiechu, ponieważ efekty zaskoczyły obie panie.
     Akcja-Kreacja i Wernisaż już za nami. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w zajęciach oraz Krystynie Greli za zaangażowanie i niekończące się pomysły.
B.W.

 

Prev