Kino plenerowe w Bożejowicach

     Piękna, słoneczna pogoda poprzedziła niecodzienne wydarzenie, jakim było kino plenerowe. Po raz pierwszy w Gminie Bolesławiec, na placu przed Domem Ludowym w Bożejowicach odbyła się projekcja filmu pt. „Niemożliwe”.
     Do plenerowego kina przyszło wiele osób. Niektórzy zabrali ze sobą także koce, które pomagały ogrzać nocny chłód. Nie zabrakło kinowego popcornu oraz innych pysznych rzeczy, które przygotowały Panie z miejscowego KGW. Ogromy (dmuchany) ekran sprawił, że wszyscy na te chwile przenieśliśmy się do Tajlandii.
     Film opowiadał historię rodziny, która przeżyła tsunami w 2004 roku. Tajski raj z cudownym słońcem, piaskiem i wygodnym hotelem zamienił się w prawdziwe piekło. Pewnego dnia, nad ranem, od strony morza dochodzi przerażający huk. Wszyscy mieszkańcy hotelu zamierają w bezruchu. W chwilę później cała plaża, budynki i znajdujący się na niej ludzie zostają zmieceni przez monstrualną falę tsunami. Film przez cały czas jego trwania trzymał w napięciu, wzbudzając ogromne emocje. Nie obyło się bez łez, które podczas niektórych scen płynęły ciurkiem po twarzy.  Limit emocji i wzruszeń uważamy za wyczerpany, dlatego w następnym kinie plenerowym „poleci” komedia. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

B.W.

 

Prev