Rowerowy zawrót głowy

W niedzielę, 29 sierpnia, w Ocicach odbył się III Rajd Rowerowy w Gminie Bolesławiec. Blisko 200 rowerzystów pokonało 27 kilometrów. Zwieńczeniem Rajdu był koncert zespołu Piękni i Młodzi.

Na boisku sportowym w Ocicach już przed południem trwała krzątanina – wszystko w ramach przygotowań do Rajdu Rowerowego oraz towarzyszącym mu wydarzeniom. 

Od godz. 11.00 ruszył mobilny punkt spisowy NSP 2021, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Była to okazja, by wypełnić obowiązek spisowy z pomocą pracownika Urzędu Gminy Bolesławiec, który krok po kroku pomagał w wypełnieniu formularza.

W południe otwarte zostało biuro zawodów, gdzie każdy zgłoszony odbierał pakiet startowy i koszulkę tegorocznego Rajdu. Do udziału zapisało się ponad 210 rowerzystów i choć niepewna pogoda odstraszyła nielicznych – kolejne osoby dopisywały się do przejazdu przed samą imprezą. Wszystkim dopisywały humory i coraz liczniej zgromadzony na boisku sportowym tłum nie mógł się doczekać startu. 

Kilka minut po 16.00 Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec – Roman Jaworski przywitał uczestników i strzałem z pistoletu wystartował Rajd, po czym sam wsiadł na rower, by pokonać wraz z innymi rowerzystami 27-kilometrową, malowniczą trasę, wiodącą przez Nową, Kraszowice, Suszki, Stare Jaroszowice i Nowe Jaroszowice. 

W tym samym czasie wystartował także mobilny punkt szczepień. Była to okazja by bez wcześniejszych zapisów zaszczepić się przeciw COVID-19. Osoby zainteresowane spoza Ocic mogły skorzystać z możliwości dowozu do punktu przez strażaków ochotników z Trzebienia, którzy włączyli się w akcję #SzczepimySię z OSP.

Tymczasem na ocickim boisku swoimi stoiskami kusili lokalne Koło Gospodyń Wiejskich oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Chandelle, którzy serwowali pyszne przekąski. Na najmłodszych czekały atrakcje w postaci tzw. dmuchańców, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Około godz. 18.30 rowerzyści dotarli do mety. Niestety, po drodze złapał ich deszcz, ale najwyraźniej nie miało to wpływu na morale. Na uczestników czekały już posiłki regeneracyjne, a nad boiskiem sportowym pojawił się helikopter, który po chwili wylądował koło Domu Ludowego. Oznaczało to jedno – gwiazda wieczoru, czyli zespół Piękni i Młodzi właśnie dotarł do Ocic.

O 19.00 na scenie pojawili się artyści, którzy porwali zgromadzony przed sceną oraz na całej powierzchni boiska tłum. Chyba wszyscy znali piosenki zespołu i żywo reagowali podczas występu. Nie zabrakło największych przebojów, które niosły się echem po całej okolicy. Publiczności na pewno nie przeszkadzała temperatura, ponieważ Magdalena Narożna, Daniel Wilczewski oraz Dawid Biczak rozgrzali wszystkich do czerwoności. Nie obyło się bez bisów oraz drobnych upominków, przekazanych artystom przez Zastępcę Wójta – Romana Jaworskiego, sołtys wsi – Ewę Sondaj, Radnego Rady Gminy – Łukasza Biegacza oraz przedstawicieli Ocic. 

Rozbawiony i roztańczony tłum bawił się jeszcze później na zabawie tanecznej. Organizatorem Rajdu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

Karolina Wieczorek

 

Prev