Za nami pokaz aut klasycznych

     12 września 2021 roku, na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, miał miejsce wyjątkowy pokaz. Tą wyjątkowością cechowały się auta i motocykle klasyczne. Właściciele owych pojazdów z dumą je prezentowali, nie szczędząc słów zachwytu nad swoimi jak i innymi autami. Imprezę oficjalnie rozpoczął Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec – Roman Jaworski. Po kilku słowach Wójt zaprosił do podziwiania pojazdów zgromadzonych na pokazie.

     Przekrój prezentowanych marek aut był ogromny. Począwszy od wozu strażackiego z lat siedemdziesiątych, który jeszcze dwa lata temu pełnił czynną służbę, przez motocykle; auta kojarzone z torem wyścigowym; fordy znane z amerykańskich filmów; Warszawę - polską królową szos oraz Chevroleta z 1936 roku. Licznie zgormadzona publika mogła podziwiać między innymi takie marki, jak Audi, Volkswagen, Fiat 126, BMW E30, Trabant, Polonez, Mercedes, Ford, Syrenka, Wołga, Cadillac, Citroen, Warszawa… - nie sposób wszystkich wymienić, a od wypolerowanych lakierów i bajecznych wnętrz aut aż kręciło się w głowie. Do tego wszystkiego wyjątkowe egzemplarze motocykli, przy których nie jedna pani cichutko westchnęła. Ach te motocykle!  

     "Klasyki na start" to nie tylko pojazdy. Podczas imprezy można było obejrzeć wystawę „Świat PRL-u”, przygotowaną przez Pana Sławomira Bachmatiuka. Pan Sławek z zamiłowaniem kolekcjonuje rzeczy, które lata świetności już dawno mają za sobą, jednak budzą niejednokrotnie zachwyt i przywołują wspomnienia. Kolejną atrakcją i doznaniem artystycznym dla publiki była wystawa prac Pani Kornelii Brodzik. Pani Kornelia, miłośniczka malarstwa i superrealizmu – w niezwykle realny sposób ukazała piękno aut klasycznych na płótnie. Nie mogło również zabraknąć doznań muzycznych. O tą sferę zadbała Grupa DBL 59-700. Zespół ze znaną sobie charyzmą i zamiłowaniem do ostrzejszych dźwięków prezentował swój program w czterech wejściach, ku ogromnej uciesze publiki. Troszkę w innym klimacie repertuarowym, jednakże w obrębie lat 70-80, śpiewały Katarzyna Rzepka i Beata Widera. Licznie zgromadzeni sympatycy pojazdów klasycznych po wszystkich doznaniach artystycznych mogli posilić się pysznościami serwowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Krępnicy.

Zlot zakończył barwny i głośny przejazd ulicami Kruszyna, który licznie podziwiali nie tylko mieszkańcy tej miejscowości.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

Katarzyna Rzepka

Zdjęcia:
GOKiS Bolesławiec – Mariusz Markowicz

Karolina Wieczorek- UG Bolesławiec

 

Prev