Powrót do sportowej rywalizacji

         Po bardzo, bardzo długiej przerwie spowodowanej zawirowaniami związanymi z wszechobecną pandemią wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022 wznowiono sportową rywalizację uczniów gminnych „podstawówek”.

           Wyjątkowo w tym roku zmagania szkolnych sportowców zainaugurowały rozgrywki piłki nożnej. Jako pierwsi swoje zawody 17 września 2021 r. na boisku piłkarskim w Kruszynie rozegrali starsi uczniowie klas VII - VIII. O tytule mistrzowskim zadecydował jedyny mecz rozegrany pomiędzy reprezentacjami z Kraśnika Dolnego oraz Kruszyna. Po wyrównanym spotkaniu pierwszy tytuł Mistrza Gminy Bolesławiec wywalczyli zawodnicy Alicji Michalskiej z Kraśnika Dolnego, którzy pokonali swoich rówieśników 4:3.

            Kolejne zawody piłkarskie rozegrano we wtorek 21 września 2021 r. w Ocicach. Poza gospodarzami do walki o złote medale stanęły drużyny z Kraśnika Dolnego oraz Kruszyna. Po rozegraniu trzech spotkań tytuł mistrzowski wywalczyli podopieczni Macieja Sawickiego z Kruszyna, którzy w końcowej klasyfikacji turnieju okazali się lepsi od rywali z Kraśnika Dolnego oraz Ocic.

            Obie zwycięskie drużyny będą reprezentować gminę Bolesławiec podczas rozgrywek szczebla powiatowego.

            Gratulujemy.

 

WYNIKI KLAS VII-VIII

SP Kraśnik Dolny – SP Kruszyn 4:3

             

WYNIKI KLAS IV-VI

SP Ocice – SP Kraśnik Dolny 1:9

SP Kruszyn – SP Ocice 14:0

SP Kraśnik Dolny – SP Kruszyn 3:9

 

   

Prev