Na lewo las, na prawo las...czyli VI Rajd Pieszy za nami.

    W wyjątkowo pięknych okolicznościach przyrody ruszył w trasę VI Rajd Pieszy po Gminie Bolesławiec. W odróżnieniu od lat poprzednich wyszliśmy z Łazisk. Po zameldowaniu się, odebraniu pakietów i pierwszym, wspólnym zdjęciu ruszyliśmy ku przygodzie. Na prawo las, na lewo las, dookoła pełno zieleni i nijak nie widać jeszcze  jesiennych oznak. Pogoda taka, że można pomyśleć, iż lato w pełni.    

    Trasa tym razem całkowicie leśna, pozwalała zaczerpnąć oddech pełną piersią. Gmina Bolesławiec jest dość duża i mimo tego, że zdaje nam się, iż znamy już wszystkie drogi, to w rzeczywistości okazuje się to nieprawdą. Trasa Rajdu swój środek miała nad zbiornikiem wodnym, na którym oprócz ryb żyją także kacze rodzinki. Było nas tak wiele, że kaczki chyba nie chciały wyjść z ukrycia. Wędrówka wyniosła 12 km i nie obyło się bez otartych stóp, jednak mimo tego humory wszystkim dopisywały. Po całej trasie przyszliśmy na boisko sportowe w Łaziskach, gdzie czekał już na nas grill z kiełbaskami i kukurydzą. Oczywiście zaspokoiliśmy głód, który zdążył nam dokuczyć po drodze i można było podzielić się wrażeniami z trasy. W szóstej edycji Rajdu Pieszego po Gminie Bolesławiec wzięło udział 42 osoby.

     Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie. Zapraszamy za rok na VII edycję imprezy.

B.W.

 

 

Prev