Za nami Koncerty Smyczkowe w Trzebieniu i Kraśniku Dolnym

         Niedziela 7 listopada 2021 roku upłynęła niezwykle muzycznie, szczególnie dla dwóch miejscowości w Gminie Bolesławiec – Trzebienia i Kraśnika Dolnego. To właśnie tam odbyło się niecodzienne wydarzenie. Po raz pierwszy w Domach Ludowych zagościł jeleniogórski Kwartet Smyczkowy „Intro”. Czwórka uzdolnionych ludzi: Natalia Wysocka  (skrzypce), Marzena Wysocka (skrzypce), Agata Juryś (altówka),  Maciej Kolendo (wiolonczela) na co dzień są muzykami dolnośląskiej Filharmonii. W tym składzie grają już od wielu lat i koncertują tak w kraju jak i za jego granicami. Do Gminy Bolesławiec przyjechali na dwa koncerty.
        Jako pierwsi przywitali ich mieszkańcy Trzebienia i okolic, wykazując się ogromną gościną. Dziękujemy serdecznie Pani Sołtys/Radnej Małgorzacie Zoryło, Radnemu Andrzejowi Szwedo oraz KGW z Trzebienia za ciepłe przyjęcie i organizacyjną pomoc. Gromkie brawa i bisy zakończyły występ w Trzebieniu, a kilkoro z widzów zdecydowało się przyjechać na powtórkę do następnej miejscowości, którą był Kraśnik Dolny.  I znów na sali Domu Ludowego rozległy się przepiękne dźwięki skrzypek, altówki i wiolonczeli.
        Ambrozja dla uszu - tak komentowali niektórzy mieszkańcy występ Kwartetu „Intro”. Muzycy podczas obu koncertów zaprezentowali utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej. Tego dnia można było usłyszeć m.in: Walc nr 2  Dymitra Szostakowicza, Humoreskę Antonina Dvoraka, Arthur Sullivan – Three Little Maids from School, Tango Gorana Bregowicza , Walc Barbary Waldemara Kazaneckiego,  Aerosmith – I Don't Wanna Miss A Thing,  Sigur Ros –Hoppipolla, Toccatę Paula Mauriata, Por Una Cabeza Carlosa Gardela, Are You Need is Love The Beatles, Libertango Astor Piazzolla oraz Game of Thrones Opening Ramin Djawadi.

        Owacjami na stojąco dziękowali artystom widzowie z Kraśnika Dolnego. Na zakończenie koncertu występujący otrzymali pamiątkowe gadżety od Wójta Gminy Bolesławiec oraz piękne serca z piernika od mieszkańców. W organizację tego muzycznego wydarzenia oprócz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie włączyli się czynnie: Pani Sołtys Anna Rajfur, Rada Sołecka, Radna Anetta Kamińska oraz miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, za co oczywiście gorąco dziękujemy. Mamy głęboką nadzieję, że Kwartet Smyczkowy „Intro” jeszcze nie raz zagości w naszej gminie.

Beata Widera

 

Prev