Wirtualne wyścigi samochodowe

       E-sport jak podaje krótka definicja to forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. I to właśnie miłośnicy tego typu rywalizacji mieli okazję w sobotę 6 listopada 2021 r. sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.

      W pierwszych zawodach E-sport w gminie Bolesławiec rozegranych w Domu Ludowym w Bożejowicach ponad 40 zawodników rywalizowało na symulatorach samochodów wyścigowych w grze Assetto Corsa. Turniej rozegrano w trzech konkurencjach wiekowych: 6 – 9 lat, 10 – 13 lat oraz 14 +. W najmłodszej kategorii wiekowej najszybciej trasę za sterami sportowego pojazdu pokonał Miłosz Szymanowski. W drugiej kategorii najlepszy czas przejazdu uzyskał Dawid Radziński. Natomiast w kategorii 14 + bezkonkurencyjny okazał się Kamil Haniszewski. W dodatkowej kategorii kobiet najlepszy przejazd zaliczyła Katarzyna Babiasz.

        Poza rywalizacją wirtualną uczestnicy mogli sprawdzić się w symulatorze dachowania czy symulatorze zderzeń. Wśród dorosłych dużym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja sprawnościowa „Jackie Stewart”, która polegała na odpowiednim przetransportowaniu na masce samochodu piłeczki w jak najkrótszym czasie. 

       Zawody w Bożejowicach były eliminacjami gminnymi cyklu zawodów ASAP RACE MASTERS, a biorący w nich uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w finale, który odbędzie się w dniach 20 – 21 listopada na Zamku Kliczków. Pomysłodawcą zawodów był Pan Andrzej Słowiński Prezes ODTJ we Wrocławiu zapalony miłośnik rywalizacji wirtualnej, jak i na prawdziwych torach wyścigowych, którego celem jest propagowanie wyścigów samochodowych E-sport oraz założenie sekcji treningowej w naszej gminie.

       Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

 

 

WYNIKI ZAWODÓW:

Kategoria I 6 – 9 lat

1. Miłosz Szymanowski

2. Kacper Turecki

3. Michał Łasica

 

Kategoria II 10 – 13 lat

1. Dawid Radziński

2. Allan Fijołek

3. Aleks Nikodem

 

Kategoria III 14 +

1. Kamil Haniszewski

2. Paweł Bartkowiak

3. Kacper Rzepka

 

Kategoria kobiet

1. Katarzyna Babiasz

2. Ewa Różnicka

3. Klaudia Wenek

 

Konkurencja Jackie Stewart

1. Bartłomiej Rzepka

2. Katarzyna Babiasz

3. Klaudia Wenek

 

 

Działanie sfinansowano w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii dla Gminy Bolesławiec na rok 2021.

Prev