Publikacja "Kraśnik Dolny i okolice - dawniej i dziś" dostępna.

     Na ten dzień mieszkańcy Kraśnika Dolnego, Kraśnika Górnego, Chościszowic, Nowej Wsi i Lipian czekali od dawna - książka o ich miejscowościach właśnie ujrzała światło dzienne. Dziś w Domu Ludowym w Kraśniku Dolnym można było porozmawiać z autorem publikacji - Dariuszem Gołębiewskim i otrzymać bezpłatny egzemplarz.
     Praca nad książką oraz jej druk rozciągnęły się w czasie przez pandemię, która to także sprawiła, że ograniczony był kontakt z Mieszkańcami i niemożliwe stało się gromadzenie materiałów. Mimo wszystko Dariusz Gołębiewski wykonał ogromną pracę i w piątkowy wieczór, 19 listopada, ponad 400-stronnicowa książka miała swą premierę.
     W imieniu Wójta Gminy Bolesławiec - Andrzeja Dutkowskiego, podziękowania za trud i pracę przy jej powstaniu podziękowała autorowi Iwona Przybylska - Sekretarz Gminy. Nie zabrakło również podobnych słów, skierowanych do osób, które zaangażowały się w powstanie książki - gromadząc i przekazując materiały, organizując spotkania czy też pośrednicząc w kontaktach. Każda z tych osób otrzymała od Gminy Bolesławiec drobny upominek.
     W trakcie wieczoru promocyjnego Beata Widera przeprowadziła krótki wywiad z Dariuszem Gołębiewskim, który przybliżył zgromadzonym w przystępny sposób historię wsi oraz sam proces pracy nad publikacją.
Jednak to, na co obecni tego wieczoru w kraśnickim Domu Ludowym czekali najbardziej, to możliwość otrzymania własnego egzemplarza książki „Kraśnik Dolny i okolice - dawniej i dziś”. Niektórzy lekturę rozpoczęli już podczas spotkania. Chętni mogli otrzymać autograf.
Tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich umiliło spotkanie słodkim poczęstunkiem oraz ciepłą atmosferą. Dodatkowo - w holu obejrzeć można było wystawę zdjęć oraz prace uczniów z tutejszej szkoły.
     Organizatorem wieczoru autorskiego był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.
Karolina Wieczorek

 

Prev