Wariacje na temat krzesła oraz pokaz Iluzjonisty

     W niedzielę 21 listopada 2021 roku w sali konferencyjnej GOKiS w Kruszynie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które składało się z dwóch części. Pierwszą z nich były „Wariacje na temat krzesła”. Ten codzienny mebel został tego dnia potraktowany wyjątkowo. Kilkadziesiąt ogromnych prac plastycznych, przedstawiających krzesła w przeróżnych odsłonach zostało wyeksponowane – także na krzesłach.
    Autorami prac są uczniowie instruktorki Krystyny Greli, prowadzącej pracownię plastyczną w Kruszynie. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję usłyszeć o krześle w kontekście artystycznym, społecznym, politycznym, użytkowym itp. Przed wejściem do sali, w której była wystawa każdy mógł wpisać na tablicy swoje własne skojarzenia, dotyczące krzesła. Z ogromnym zaciekawieniem widzowie oglądali wszystkie prace, a same krzesła były przedziwne, niektóre kolorowe, inne jednobarwne. Każde z nich było ujęte w oryginalny sposób, a najwięcej emocji, a także uśmiech wywołały krzesła, narysowane przez grupę najmłodszą.
     Po obejrzeniu wyeksponowanych prac można było zobaczyć krótką prezentację i te same prace po obróbce w programie graficznym. Nie zabrakło także pięknego występu, w którym dziewczęta z gr. II muzyką i ruchem „namalowały” historię, odbywającą się na krzesełkach.
     Dwa piękne, wykonane własnoręcznie krzesła zaprezentowała Mariola Łyszczarz, za co jej bardzo dziękujemy. Po wielkich brawach tak dla występujących, jak i autorów prac rozpoczęła się druga część imprezy.
    Na scenie zaprezentował się Iluzjonista – Daniel Jedynak. Występujący na scenach krajowych i zagranicznych artysta swoją przygodę z iluzją rozpoczął w 2010 roku. W Kruszynie zaprezentował swój nowy program, a znikające kule, rozplątujące się same sznurki, czy zabawne króliki wywoływały zdziwienie, a także salwy śmiechu. Wzorem kabaretowych stand up`erów rozbawiał publiczność zabawnymi tekstami, a zadziwiał sztuczkami.  Na bis wykonał numer z trzema (lub dwoma, lub jedną – do dziś nie wiem iloma) linami, zostawiając widzów z szeroko zdziwionymi oczami.
    Dzień pełen wrażeń dobiegł końca. Dziękujemy tak Iluzjoniście Danielowi za zaskakujący pokaz, ale przede wszystkim Krystynie Greli i jej podopiecznym za wspaniałą wystawę i występ artystyczny. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie. 

B.W.

 

Prev