Za nami koncert "Dla Ciebie Polsko"

          W niedzielę 28 listopada 2021 roku w Domu Ludowym w Dobrej rozbrzmiały dźwięki pięknych pieśni i piosenek patriotycznych. Koncert „Dla Ciebie Polsko” zgromadził mnóstwo widzów. Bogaty program artystyczny perfekcyjnie przygotowany przez Agnieszkę Orawiec co rusz nagradzany był gorącymi oklaskami przez widownię – i nie ma się co dziwić, mnogość artystów i szeroki repertuar potęgowały kulturalne doznania.

          Na scenie, jako pierwsi, wystąpili młodzi instrumentaliści i wokaliści z pracowni muzycznej z Kruszyna. Dźwięczne głosy i piękną grę na instrumentach zaprezentowali: Marcelina Cyga, Kamila Danielewska, Paulina Danielewska, Edyta Dopadlik, Julita Jakubowicz, Justyna Józwa, Wiktoria Orawiec, Zuzanna Orawiec, Klaudia Pala, Marcel Pala i Eliza Psiuch.  Zgromadzona publika żywiołowo reagowała na występy i ochoczo włączała się do wspólnego śpiewu.

          Następnie swój kunszt artystyczny zaprezentował Zespół „Leśne Nastroje” wraz z kapelą ”Orawiec Band”. Zespół, z właściwym sobie wdziękiem, dumnie wyśpiewywał pieśni i piosenki patriotyczne. Nie zabrakło takich piosenek, jak: „O mój rozmarynie”, „ Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Płynie Wisła płynie” i wiele, wiele innych. Nie zabrakło również aplauzu ze strony publiczności, która sama w sobie również wtórowała śpiewem.

          Kolejnym punktem programu artystycznego był ponowny występ pracowni muzycznej z Kruszyna. W tym wejściu scenicznym muzycy i wokaliści zaprezentowali bardziej współczesne piosenki patriotyczne, takie jak: „Mury”, „Warszawo ma”, „Dziś idę walczyć mamo” czy „Jedna chwila”. W tej części koncertu gościnnie wystąpiła również Maria Mroczek. Wokalistka pięknie wykonała utwór Jacka Kaczmarskiego „Miedzy świtem a mgłą”. Publika miała również okazję wysłuchać piosenki „Biały krzyż”, wyśpiewanej na trzy głosy przez Agnieszkę Orawiec, Katarzynę Rzepkę i Beatę Widerę.

          Finałowy występ to już żywy dowód na to, że muzyka łączy pokolenia. Na scenie wspólnie zgromadzili się artyści z pracowni muzycznej z Kruszyna oraz Zespół „Leśne Nastroje”. Pod kierownictwem Agnieszki Orawiec wspólnie, wraz z publicznością wykonali dwa utwory. Owacjom nie było końca,  a i sami artyści byli wyraźnie zadowoleni ze swojego występu.

          Szczególne podziękowania należą się członkom Zespołu „Leśne Nastroje”, którzy to zadbali nie tylko o te artystyczne wrażenia. To za ich sprawą na każdym stoliku piętrzyły się pyszne ciasteczka w towarzystwie kawy i herbaty.

Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z.s. w Kruszynie.

 

Prev