Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy przeszedł do historii

      ZA NAMI PIERWSZY JARMARK BOŻONARODZENIOWY W KRUSZYNIE

  Grudzień nieodłącznie kojarzy nam się ze świętami Bożego Narodzenia i w tym czasie wiele wydarzeń kulturalnych nawiązuje właśnie do nich. Nie inaczej było 12 grudnia w Kruszynie, gdzie na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Imprezę rozpoczęła piękną, świąteczną piosenką Katarzyna Rzepka, a zaraz po muzycznym wstępie symbolicznego otwarcia Jarmarku dokonał Z-ca Wójta Gminy Bolesławiec Roman Jaworski. Po świątecznych życzeniach wspólnie z Radnym Henrykiem Ostrowskim i Dyrektorem GOKiS Januszem Cieślą ustroili wielką choinkę.
      Tymczasem na placu rozpoczęła się sprzedaż świątecznych towarów. Czegóż tam nie było? Piękne stroiki, bombki, ręcznie robione zabawki, biżuteria i wiele innych oryginalnych ozdób. Nie zabrakło także czegoś dla smakoszy: ryby wędzone, szynki, boczki, pierogi z kapustą i grzybami, uszka, makowce, pierniczki i tak wiele pyszności, że każdy oglądający robił się głodny. Ze sceny cały czas rozbrzmiewały kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Przed liczną widownią zaprezentowali się: Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”, dzieci i młodzież z pracowni muzycznej w Kruszynie, prowadzonej przez Agnieszkę Orawiec, Zespół Śpiewaczy z Żeliszowa oraz Zespół „Leśne Nastroje” z Dobrej.
      Dla najmłodszych zorganizowano paradę pomocników Mikołaja. Pięknie przebrane dzieci przeszły wraz z Mikołajem dookoła placu i otrzymały nie tylko gromkie brawa, ale także prezenty. Inną niespodzianką dla dzieci była darmowa karuzela i Mikołajowy pociąg na szynach. Każdy widz miał także okazję spróbować świątecznego barszczu, który serwowało KGW z Kruszyna. Pozostałe koła: z Bożejowic-Rakowic, Nowej, Brzeźnika i Szczytnicy także serwowały przepyszne potrawy, a ich stoiska oblegane były przez klientów. Tego dnia w budynku GOKiS-u można się było zaszczepić przeciw Covid-19 i wiele osób skorzystało z okazji. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia przyszli do nas na Jarmark Bożonarodzeniowy: występującym, wystawcom, a w szczególności firmie „Meduza” z Kruszyna, która ufundowała piękną choinkę, ubieraną sukcesywnie przez widzów Jarmarku.  Dziękujemy także strażakom z OSP Trzebień i OSP Brzeźnik, za urozmaicenie Jarmarku dwoma wozami. Mamy nadzieję, że Jarmark Bożonarodzeniowy w Kruszynie na stałe wpisze się w kalendarz gminnych wydarzeń.

B.W.

 

Prev