Zimowe wspomnienia

    Ferie zimowe dobiegają końca. W tym roku Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przygotował dla tych młodszych mieszkańców zajęcia o różnej tematyce. Warsztaty misiowe, które odbyły się w: Parkoszowie, Łące, Nowych Jaroszowicach, Starej Olesznej, Nowej, Kraśniku Dolnym i Nowej Wsi – cieszyły się dużym zainteresowaniem. Miś był tutaj głównym bohaterem i wszystkie zabawy były z nim powiązane. Dzieci robiły misiową rozgrzewkę, malowały misie, robiły je na patykach, tańczyły z nimi, grały w misiowym teatrzyku, odgadywały zagadki, a nawet na deser otrzymały Misie-Lubisie i misiowe żelki.
W tym roku zaprosiliśmy najmłodszych na Aerobic dla dzieci do: Bolesławic, Krępnicy, Dąbrowy Bolesławieckiej, Dobrej, Trzebienia Małego i Suszek. Ćwiczenia przy muzyce, poprowadzone przez instruktorkę pozwoliły dzieciom na wesołe i zdrowe spędzenie ferii.
Do czterech miejscowości: Bożejowic, Otoku, Starych Jaroszowic i Żeliszowa przyjechały Smerfne Ferie, gdzie cały cykl zabaw był poświęcony tym bajkowym postaciom. Były quizy i zagadki dotyczące Smerfów m.in. dopasowywanie imion do postaci Smerfa, układanie wioski smerfów z puzzli, a nawet wykonywanie makiety wioski Smefrów i zamku Gargamela. Dzieci mogły nadmiar swojej energii stracić w smerfowym torze przeszkód.
Animacje dla dzieci, które odbyły się w: Kraszowicach, Łaziskach i Lipianach to cykl zagadek, zabaw ruchowych i zabaw integracyjnych. Były wyścigi i zgadywanki, a co najważniejsze – śmiechu co niemiara.
Akcja – Kreacja – to zajęcia artystyczne, które odbyły się w Kruszynie, w pracowni plastycznej. Prace i stylizacje zrobione pod czujnym okiem instruktorki pozwoliły uczestnikom przenieść się do barwnej krainy przyszłości.
Ferie na wesoło, Ferie bez nudy i Ferie zimowe – pod tymi hasłami kryły się równie ciekawe zajęcia dla dzieci, podczas których dzieci biegały, malowały, śmiały się – czyli po prostu miło spędzały czas. Takie zajęcia odbyły się w: Brzeźniku, Kruszynie, Mierzwinie, Trzebieniu i Ocicach.
    Dodatkową atrakcją w niektórych miejscowościach były warsztaty robienia pizzy: w Łące, Nowych Jaroszowicach, Suszkach i Nowej. W Otoku dzieci jadły pyszne gofry, w Żeliszowie obłędne oponki, a w Bożejowicach smaczne placki ziemniaczane. Dlatego pragniemy podziękować za zaangażowanie i nieocenioną pomoc Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z: Łąki, Nowych Jaroszowic, Suszek, Nowej, Bożejowic-Rakowic, Otoku, Starych Jaroszowic i Żeliszowa. Dziękujemy także sołtysom, którzy zechcieli pomóc przy organizacji kulinarnych przedsięwzięć.
Zajęcia podczas zimowych ferii w Domach Ludowych Gminy Bolesławiec dobiegły końca. Przed dziećmi nauka, a już za 132 dni wakacje, podczas których na pewno znów się spotkamy.

B.W.

 

Prev