Za nami koncert - Panowie dla Pań

  „Panowie dla Pań” – taką nazwę miał koncert muzyczny, zorganizowany 6-go marca 2022 roku w Kruszynie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
  W pierwszej wersji mieli występować sami panowie, lecz okazało się, że Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej złamał zaplanowaną konwencję i w ich szeregach, na scenie pojawiły się także Panie. Zespół zaprezentował kilka zabawnych piosenek ludowych, okraszonych teatralnymi scenkami, a wszystko to spotkało się z aplauzem publiczności.
   Następni na scenie wystąpili elegancko ubrani Panowie z Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Jutrzenka”, którzy zagrali i zaśpiewali piosenki o kobietach i dla kobiet. Każda z piosenek otrzymywała gromkie brawa, a zdopingowani tymi brawami muzycy śpiewali jeszcze piękniej.
   Trzecim punktem programu był występ solisty – Marcela Pali z pracowni muzycznej w Kruszynie. Marcel zaśpiewał nastrojową piosenkę Zbigniewa Wodeckiego pt. „Zacznij od Bacha”.
    Na zakończenie koncertu na scenie zagrali Panowie z Zespołu Muzycznego „Flesz”, którzy zaprezentowali skoczne, wesołe piosenki, dosłownie nogi przy tych utworach same rwały się do tańca. Na koniec zaśpiewali dla wszystkich, zgromadzonych na sali Pań „Sto lat” i tą melodią zakończyli koncert. Podczas trwania imprezy zbierano także dary dla potrzebujących z Ukrainy. Dziękujemy wszystkim występującym oraz widzom, że zechcieli ten wieczór spędzić z nami w Kruszynie. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.

B.W.

 

Prev