Punkt pomocowy w Trzebieniu

Domu Ludowym „Jarzębina” w Trzebieniu działa punkt pomocy. Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym oraz podaniu listy najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy, Mieszkańcy przygotowują paczki z darami.

Zaangażowanie oraz organizacja punktu pomocowego w Trzebieniu to przykład wzorowego działania i oddolnej inicjatywy. W tutejszym Domu Ludowym zgromadzone zostały najpotrzebniejsze rzeczy. Są to między innymi odzież, bielizna i obuwie, pampersy, chusteczki nawilżane, żywność dla dzieci (mleko modyfikowane, gotowe słoiczki), papier toaletowy, ręczniki papierowe, artykuły higieniczne, produkty spożywcze oraz żywność długoterminowa.

Osoby, które potrzebują ww. rzeczy dla uchodźców z Ukrainy proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny (Karolina – 881202190, Jakub – 723657346, Jarosław – 691730514), celem przekazania listy najpotrzebniejszych produktów oraz ustalenia terminu ich odbioru. Wolontariusze z Trzebienia przygotowują paczki z darami, które następnie są wydawane.

Z punktu pomocowego w Trzebieniu do siedziby Urzędu Gminy Bolesławiec przywiezione zostały soki oraz słodycze, które umilają oczekiwanie na załatwienie spraw związanych z nadaniem numeru PESEL najmłodszym - dzieciom z Ukrainy.

Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy wszystkim Mieszkańcom naszej Gminy zaangażowanym w tę, jak i inne zbiórki oraz akcje pomocowe.

Karolina Wieczorek

 
 

Prev