Grała muzyka na ulicach Kruszyna

  „Gra muzyczka po uliczkach” to akcja, podczas której zespoły z Gminy Bolesławiec grają i śpiewają, jednocześnie spacerując po uliczkach różnych miejscowości.
   We wtorek 3 maja 2022 roku po ulicach osiedla w Kruszynie ruszył barwny korowód muzyków. Tym razem ze swoimi tanecznymi piosenkami zaprezentował się zespół śpiewaczy z Żeliszowa, który w tym roku będzie świętował czterdzieści lat istnienia na ludowych scenach muzycznych. Z góry nieco straszył deszcz, ale skoczna muzyka przegoniła nadchodzące chmury. Zaciekawieni mieszkańcy wychodzili z domów i z ogródków obserwowali i słuchali popisy muzyczne Żeliszowian i nagradzali ich oklaskami. Nie zabrakło także osób, które dołączyły do muzycznego korowodu i razem z członkami zespołu przeszły po wielu uliczkach kruszyńskiego osiedla.
   Przez godzinę trwał ten „muzyczny spacer” i ten czas niestety nie wystarczył aby odwiedzić wszystkie domostwa. Zespół już był mocno zmęczony, dlatego zorganizowaliśmy dla nich posiłek regeneracyjny. Na grilla z kiełbaskami zaprosił Żeliszowian Radny Rafał Janiec, a ugościć muzyków pomagał mu Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec Roman Jaworski – za co im serdecznie dziękujemy. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.

         B.W.

 

Prev