Aktywna niedziela w Bolesławicach

  W niedzielę 8 maja 2022 r. odbyła się po raz pierwszy impreza na nowo otwartym kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Bolesławicach pod hasłem ”Międzypokoleniowa wspólna aktywność”. Wydarzenie to, mimo niesprzyjającej pogody zgromadziło wielu chętnych w różnym wieku. Zanim rozpoczęły się zmagania, Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec Roman Jaworski opowiedział w kilku zdaniach o nowym kompleksie i życzył wszystkim dobrej zabawy. A było się w co bawić, bo „na pierwszy ogień” ruszyły konkurencje sprawnościowe: slalom hulajnogami, rzuty lotkami do balonów i wiszenie na drążku. Ludzie w różnym wieku próbowali swoich sił także w wyścigu parami na deskorolkach, rzutem piankowymi „makaronikami” oraz kręceniem hula hop. Nie zabrakło także walki na „piankowe miecze” i tutaj także, jak i w innych konkurencjach było morze chętnych. Nowy kompleks rekreacyjno – sportowy pozwalał także miło spędzić czas tym, którzy woleli gry stacjonarne, takie jak warcaby oraz piłkarzyki. Rozegrano tego dnia kilkanaście dobrych meczy. Dużą atrakcją były tzw. dmuchańce, tam przede wszystkim dzieci mogły wykorzystać swą niespożytą energię. Każdy, kto brał udział w konkurencjach sprawnościowych otrzymał watę cukrową, popcorn oraz pieczoną kiełbaskę. Głodny raczej nikt tego dnia nie wyszedł z imprezy. Najmłodsi mieli niebywałą okazję spróbować swoich sił w robieniu baniek mydlanych i po całym kompleksie sportowo - rekreacyjnym wiatr rozwiewał zrobione przez nich bańki. Razem z rodzicami i dziadkami mogli także potańczyć przy zabawach integracyjnych i zbudować z kreatywnych klocków wieże. Oj działo się tego dnia wiele i tylko deszcz i słońce czasami nas przeganiały w różne miejsca. W międzyczasie każdy, kto przyszedł mógł skorzystać ze świetnych trampolin, drabinek tzw. pajączka, czy ścianki wspinaczkowej i chętnych nie brakowało.

     Ogromne podziękowania należą się mieszkańcom Bolesławic: Sołtysowi Andrzejowi Kosiorowi, Radnej Jadwidze Durdce, Kołu Gospodyń Wiejskich oraz wielu innym osobom, którzy pomogli przy realizacji imprezy. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.

Operacja pn.:„Rozbudowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Domu Ludowym w Bolesławicach” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

B.W.
K.M.

 

Prev