Ceramiczne cuda w kruszyńskim parku.

   W niedzielę, 15 maja, w kruszyńskim parku miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W pięknych okolicznościach przyrody odbyła się wystawa prac ceramicznych Hanny Ochyry - mieszkanki Kruszyna.

   W otoczeniu drzew i krzewów, przy zieleni traw, tańczące w promieniach słońca prezentowały się oryginalne prace artystki. Na wystawowych kubikach stały ciekawe głowy, dzbanki, wazy, ogromne wazony, misterne ceramiczne kwiaty a wszystko to zdumiewało kształtami, fakturami i kolorami. W ogromny zachwyt wprawiły licznie zgromadzonych widzów wielkie anioły, z których każdy przedstawiał inne emocje. To właśnie one, wyeksponowane na środku, budziły wielkie zainteresowanie.
Artystka, oprócz kwiatów od przybyłych na ten niezwykły wernisaż, otrzymała także z rąk Zastępcy Wójta Gminy Bolesławiec - Romana Jaworskiego prezent i życzenia wielu sukcesów w artystycznej pracy.
Warto było tego dnia przyjść do parku w Kruszynie i zobaczyć co powstało w rękach uzdolnionej Kruszynianki. To jedyna taka wystawa w okolicy, na którą można było przyjść z psem, czy przyjechać rowerem, a w oczekiwaniu na rozpoczęcie wernisażu - skorzystać z zewnętrznej siłowni.
Dodatkową atrakcją był piękny występ muzyczny Mileny Koniecznej, która swoim głosem oczarowała przybyłych na wystawę.
Hanna Ochyra swoją przygodę z ceramiką rozpoczęła w 2011 roku w BOK-MCC w Bolesławcu pod okiem Mateusza Grobelnego. Oprócz ogromnego talentu cechuje ją również skromność, która nieczęsto idzie w parze z takimi zdolnościami.
Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.
Beata Widera
Zdjęcia: Karolina Wieczorek

 

Prev