Tegoroczne Dożynki Gminne odbęda się w Żeliszowie

DOŻYNKI GMINNE ODBĘDĄ SIĘ W ŻELISZOWIE
Publikujemy najważniejsze informacje, związane z tegorocznym Świętem Plonów. W tym roku za plony dziękować będziemy w ostatnią niedzielę sierpnia w Żeliszowie.
W związku z pandemią COVID-19 ostatnie 2 edycje wydarzenia nie odbyły się. Mimo początkowych wątpliwości nad jego organizacją go w tym roku, sołectwo Żeliszów zgłosiło się do Gminy Bolesławiec z deklaracją współorganizacji Gminnych Dożynek. Dlatego dziś już oficjalnie możemy poinformować, że 28 sierpnia 2022 r. w Żeliszowie, odbędzie się tegoroczne Święto Plonów, na które zaprasza Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski, Żeliszowianie i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.
Formuła imprezy uległa niewielkiej zmianie, która podyktowana jest także krótszym niż do tej pory czasem na przygotowanie dożynkowego wieńca. W tym roku zamiast konkursu odbędzie się Prezentacja Wieńców Dożynkowych. Oznacza to, że sołectwa nie będą wzajemnie oceniać swojej pracy, choć na wszystkich, którzy zaprezentują wieniec, czekać będzie jednakowa nagroda pieniężna. Wieńce muszą mieć wysokość minimum 1 metra, a maksymalnie 1,8 metra i tradycyjny kształt korony. Te sołectwa, które zdecydują się na udział w Prezentacji Wieńców Dożynkowych, muszą do 30 czerwca potwierdzić telefonicznie swój udział (Beata Widera – tel. 782450211).
W tym roku na gminnej scenie zaprezentuje się nie jedna a dwie Gwiazdy Wieczoru – Danzel i Stefano Terrazzino. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami, stoisk gastronomicznych, atrakcji dla najmłodszych czy tradycyjnego rękodzieła. O szczegółach informować będziemy na naszej stronie internetowej.
Najważniejsza będzie jednak dla nas możliwość spotkania się na tym najważniejszym wydarzeniu każdego roku. Dlatego serdecznie zapraszamy do Żeliszowa wszystkich mieszkańców naszej Gminy i nie tylko.
Karolina Wieczorek
Prev