Piknik Rodzinny w Bożejowicach

W sobotę 4 czerwca w Domu Ludowym w Bożejowicach, pomimo niepogody, spotkaliśmy się na „Pikniku rodzinnym”. Imprezę rozpoczął przegląd talentów. Siedemnaścioro dzieci zaprezentowało swoje zdolności, co wcale nie było takim łatwym zadaniem.
    Zobaczyliśmy układy taneczne, wysłuchaliśmy wierszy, posłuchaliśmy też przepięknych piosenek oraz zobaczyliśmy prace plastyczne. Cóż to były za występy! Każdy uczestnik pokazu za odwagę dostał nagrodę.
    Kolejnym punktem programu były występy dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej pod przewodnictwem Pani Elżbiety Andrusieczko – Tor oraz Pracowni Wokalnej z Kruszyna, której instruktorem jest Pani Agnieszka Orawiec. Wystąpił także, w towarzystwie swoich wnuków Pan Bogdan Uziej. Tego dnia na dzieci czekało  również wiele innych atrakcji, takich jak: konkursy, loteria, zdjęcie z Komisarzem Lwem, zrobienie odcisków palców, malowanie buziek, możliwość zrobienia kolorowych warkoczyków, przejście ścieżką sensoryczną czy strzelanie rzutkami do balonów.   
      Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich Bożejowice-Rakowice, dzięki którym na każde dziecko czekała przekąska: kiełbaska z grilla, gofry, naleśniki czy pierogi. Całe przedsięwzięcie nie było by tak atrakcyjne, gdyby nie nasi wspaniali sponsorzy. Dziękujemy serdecznie Państwu Jabłońskim ze sklepu Lewiatan, a także firmie Luxusolar, firmie Mati Witamina, Panu Janowi Cołokidzi, Pani Annie Balińskiej oraz Panu Bogusławowi Uziejowi.

Ogromne podziękowania należą się również Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach Alicji Krawczyk, Paniom Policjantkom oraz wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc przy realizacji pikniku.

Cieszymy się, że na buziach wszystkich dzieci, tych małych i tych dużych było tyle uśmiechów!
Organizatorem Pikniku byli: Biblioteka Publiczna w Bożejowicach, KGW Bożejowice-Rakowice oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.

Monika Mieszała

 

Prev