Niedzielne szydełkowanie

   Niedzielne, sierpniowe popołudnie spędziliśmy na pilnej nauce, która mamy nadzieję zaowocuje z czasem umiejętnością robienia np. … ciepłych skarpet.
   Warsztaty z szydełkowania prowadziła dla nas pełna pasji Monika Błądek, której prace można zobaczyć na profilu @Z pasji do szydełkowania. Tę powszechną kiedyś umiejętność, dziś posiada niewiele osób, ale rękodzieło od kilku lat podbija nasze serca w nowych formach.
  Łapacze snów wykonane przez Panią Monikę były dla nas prawdziwą motywacją, by spróbować swoich sił, a w niedzielę chętnych do tego nie brakowało. Tym samym boisko w Łaziskach stało się areną nie tylko sportowych zmagań. Nasi uczestnicy udowodnili, że szydełkowanie jest zajęciem dla wszystkich, bez względu na płeć, wiek, czy dotychczasowe doświadczenia z robótkami ręcznymi.    
  Ciasta upieczone przez Panią Grażynę Łucką i Panią Teresę Śliwińską osładzały nam początkowe niepowodzenia, a Pani Monika pilnowała byśmy nie poddawali się za szybko i to zdecydowanie się udało, bo po zakończeniu najczęstszym pytaniem było ”kiedy kolejne zajęcia”? Jeśli również chcieliby Państwo poznać odpowiedź prosimy o śledzenie naszego profilu oraz profilu @z pasji do szydełkowania, bo już niedługo będziemy mogli zdradzić więcej szczegółów.   

I.P.

 

Prev