Filmowy wieczór w Łące

   Początek września przywitał mieszkańców Łąki oraz ich gości Kinem Plenerowym. To właśnie tutaj, na placu przed Domem Ludowym rozłożono wielki ekran (podobno widziany był z kosmosu).
W oczekiwaniu na zachód słońca członkowie Rady Sołeckiej i KGW z Łąki przygotowywali pyszne przekąski, bez których prawdopodobnie projekcja by się odbyła, ale nie tak smacznie i pachnąco.
   Widzowie mieli okazję obejrzeć francuską komedię pt. "Czym chata bogata". Bohaterem filmu jest Jean-Etienne Fougerole (Christian Clavier). To popularny lewicowy ideolog, autor bestsellerowych książek na tematy sprawiedliwości społecznej, tolerancji i otwartości. Ostatnimi czasy jego poglądy nie sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Większą popularnością cieszą się wypociny prawicowego ksenofoba Clémenta Barzacha. Podczas telewizyjnej debaty, wyprowadzony z równowagi przez młodszego i przystojniejszego oponenta, Fougerole składa deklarację: zaprasza do swojego domu Romów. To miała być tylko medialna wrzutka, która powinna podbić jego popularność. Nie spodziewał się, że ktokolwiek potraktuje ją poważnie. Tak się jednak stało. I już wkrótce (za namową pewnego krętacza) przed bramą luksusowego domu Fougerole'a pojawiła się cała rodzina Babika (Ary Abittan), łącznie ze świnią...
Film obnaża dwulicowość głoszonych poglądów i oprócz tego, że jest zabawny, daje także do myślenia.
Zachęcamy gorąco do obejrzenia, bo na prawdę warto. Organizatorm wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.
B.W.

 

Prev