Trzecia edycja Klasyków na Start

Niedzielna impreza Klasyki na Start przyciągnęła do Kruszyna wielu pasjonatów oraz tłum chętnych do podziwiania niezwykłego hobby. Choć w tym przypadku to słowo wydaje się być zbyt lekkie, bo jak podkreślił Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Uziej, otwierający imprezę, w każdym z „eksponatów” widać ogrom pracy, poświęconego czasu, a i również niemałych pieniędzy.   

11.09.22 r. odbyła się już trzecia edycja zlotu aut klasycznych i zabytkowych. Poza popularnymi modelami, takimi jak fiat 126p, czy Opel Record, które jeszcze do niedawna można było często spotkać na naszych drogach podziwiać mogliśmy między innymi np. Forda Mustanga. Rozpiętość roku produkcji, czy też marek była ogromna, natomiast dbałość o szczegóły, błyszczący lakier i świetnie ukrywający wiek tapicerka dotyczyła praktycznie każdego egzemplarza. Tego dnia na placu przy GOKiS Bolesławiec mogliśmy zobaczyć nie tylko pojazdy napędzane silnikami, wśród których poza autami osobowymi były traktory, straże pożarne, ale również kilka rowerów - od unikalnego modelu Truppen Fahrad, będącego rowerem bojowym po budzący we mnie szczególny sentyment trójkołowy rowerek Agatka.

 Po raz kolejny wystawa „Świat PRL-u”, przygotowania przez Grażynę Wężyk i Sławomira Bachmatiuka udowodniła, że design minionego wieku nawet w wydaniu gospodarki zarządzanej centralnie miał swoje perełki.

O muzyczną stronę wydarzenia zadbał świetny, bolesławiecki zespół DBL 59-700 oraz utalentowana Milena Konieczna. Wyjątkową atrakcją były także symulatory: dachowania i zderzeń. Mamy nadzieję, że  takie doświadczenie poszerzy wyobraźnię, a tym samym pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo na drodze.

Imprezę tradycyjnie już zakończył przejazd ulicami Kruszyna.

I.P.

 

 

Prev