Deszczowe Dynie w Ocicach

 

    Jeżeli ktoś miał ochotę popatrzeć na wyjątkowo czyste (bo wypłukane przez deszcz) dynie i pojawił się 1 października w Ocicach - to genialnie trafił. To właśnie tam, na placu przed Domem Ludowym odbył się Festyn Dyniowy. Przed jego rozpoczęciem ogłoszono dwa konkursy: na najciekawszą, dyniową dekorację oraz na zupę z dyni. Chętnych nie brakowało, a obie komisje konkursowe miały co robić. Na scenie zaprezentowali się jako pierwsi uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ocicach. Począwszy od najmłodszych, którzy pięknie śpiewali, tańczyli i zachwycali w oryginalnych strojach do tych starszych, uzdolnionych wokalnie. Widzowie, pod parasolami i pochowani pod czaszami namiotów oklaskiwali zdolne dzieci.
   Po szkolnych występach nadszedł czas aby wręczyć nagrody za najciekawsze dekoracje dyniowe. I Miejsce otrzymała Małgorzata Karaban, II miejsce - Teresa Widuch, III miejsce - Kamila Tasdelen. Wyróżniono: Wiktorię Karaban, Lenę Mrozik, Martynę Gorczycę oraz Wiktora Bandarka.
Za najsmaczniejsze zupy z dyni nagrodzono: Katarzynę Furman (I miejsce) oraz Teresę Zwolennik (II miejsce).
Tymczasem na scenie przywitano brawami Zespół Śpiewaczy z Ocic, który (co widać i słychać) ciagle się rozwija i za swoje piękne występy zasłużył na gromkie brawa.
Inny rodzaj muzyki zaproponowali uczniowie Agnieszki Orawiec z Pracowni muzycznej w Kruszynie. Starsze i całkiem nowe przeboje spotkały się z dużym zainteresowniem widzów.
   Tego dnia oprócz występów scenicznych można było zrobić sobie zdjęcie w specjalnej ramce, zjeść pyszności, przygotowane przez mieszkańców Ocic, a nawet oglądnąć mecz piłki nożnej, w którym Ocice pokonały Gościszów 2:1.
Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna, do której grał zespół "Muzykalni".
    Organizatorzy wydarzenia: Rada Sołecka wsi Ocice na czele z Ewą Sondaj (sołtysem), Radny Rady Gminy Łukasz Biegacz oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie pragną gorąco podziękować wszystkim, którzy pomagali przy organizacji festynu.
B.W.

 

 

Prev