Zawody szkolnej piłki nożnej

       W środę 5 października 2022 r. na boisku sportowym przy ul. Kasztanowej w Kruszynie odbyły się kolejne zawody rozgrywane w ramach Mistrzostw SP Gminy Bolesławiec.  

       Tym razem o tytuł mistrzowski rywalizowano w piłce nożnej klas IV-VI zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. W rozgrywkach chłopców wystartowały cztery szkolne reprezentacje. Poza uczniami miejscowej szkoły z Kruszyna wystąpili również uczniowie z Bożejowic, Dąbrowy Bolesławieckiej oraz Kraśnika Dolnego. Po rozegraniu sześciu meczów pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie z Bożejowic prowadzeni przez Aleksandrę Miżdal. Drugie miejsce zajęła reprezentacja z Kraśnika Dolnego, która w ostatnim, decydującym o końcowej klasyfikacji meczu pokonała drużynę z Kruszyna. Poza podium udział w turnieju zakończyli zawodnicy z Dąbrowy Bolesławieckiej.

        W zawodach dziewcząt o sprawie tytułu mistrzowskiego zadecydował jeden bezpośredni mecz, w którym zmierzyły się reprezentacje z Dąbrowy Bolesławieckiej oraz Kruszyna. Po zaciętym spotkaniu zwycięstwo odniosły podopieczne Andrzeja Posackiego z Dąbrowy Bolesławieckiej.

       Zwycięskim drużynom gratulujemy wygranej i życzymy dalszego powodzenia podczas kolejnych rozgrywek powiatowych.  

 

WYNIKI:

Chłopcy

SP Bożejowice – SP Kraśnik Dolny 10:0

SP Kruszyn – SP Dąbrowa Bolesławiecka 7:2

SP Dąbrowa Bolesławiecka – SP Kraśnik Dolny 1:2

SP Bożejowice – SP Kruszyn 1:1

SP Bożejowice – SP Dabrowa Bolesławiecka 10:3

SP Kruszyn – SP Kraśnik Dolny 2:5

 

Dziewczęta

SP Dąbrowa Bolesławiecka – SP Kruszyn 3:0

 

 

 

Prev