Koncert "W biało - czerwonym"

    Od kilku lat Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie w listopadzie organizuje koncerty patriotyczne. Pierwszym z nich był koncert „W biało-czerwonym”, który odbył się 13 listopada w Domu Ludowym w Bożejowicach.
   Jako pierwsi wystąpili członkowie Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Jutrzenka”, którzy swoje prezentacje rozpoczęli od hymnu państwowego. Cała sala, na stojąco odśpiewała „Jeszcze Polska nie zginęła…”. Po tym podniosłym momencie przyszedł czas na inne piosenki: „Bywaj dziewczę zdrowe”, „Polskie kwiaty”, „Matko moja”, „Mury runą”, „Pierwsza brygada”, „ Pierwsza kadrowa”, „Serce w plecaku” i „Marsz Polonia”. Wiele z nich widownia śpiewała wspólnie z zespołem. GZPiT Jutrzenka za swoje piękne piosenki otrzymał gromkie brawa.
   Drugim punktem programu był występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej. Grupa ta zaprezentowała swoje umiejętności taneczne i wokalne, wzbudzając wiele pozytywnych emocji wśród publiczności. Jako pierwszy zatańczono „Polonez”, taniec narodowy, będący tańcem dworskim.  Po starszych kolegach bożejowicką scenę opanowali najmłodsi. Ich „Krakowiaczek” i niespożyta energia wywołały na twarzach widzów wiele uśmiechów. Tego wieczoru zaprezentowało się jeszcze kilka grup tańczących i śpiewających  między innymi: Tańce z Biłgoraja, Suitę lubelską z oberkiem oraz „W kadzidlańskim boru”, „Szyszki” i „Jurgów”. Owacje po występach trwały i trwały, a pełna widzów sala dawała w ten sposób wyrazy podziwu dla występujących.

B.W.

 

 

Prev