Śpiewająco w Dobrej

  „Raduje się serce”, „Polonez warszawski”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”…to tylko kilka tytułów piosenek, które można było usłyszeć 20-go listopada 2022 roku w Dobrej. To właśnie tam, w sali Domu Ludowego odbył się Koncert Patriotyczny pt. „Tobie Polsko”.   
   Przed widownią zaprezentowały się dwie grupy. Zespół „Leśne Nastroje” z Dobrej, który śpiewa już kilkanaście lat, szlifując swój warsztat i wzbogacając ludowe piosenki także o takie patriotyczne. Widać było, że dobrze się czują w takich utworach.
    Dla publiczności na ścianie wyświetlane były słowa piosenek, tak że każdy miał okazję pośpiewać wspólne z występującymi. Drugą grupą byli uczniowie z Pracowni Muzycznej w Kruszynie, którzy nie tylko pięknie śpiewali, ale także grali na gitarach. Obie grupy prowadzi z powodzeniem Agnieszka Orawiec, która dwoiła się i troiła na naszej zaimprowizowanej scenie. Dziękujemy serdecznie także paniom z zespołu „Leśne Nastroje” za upieczenie pysznych ciast, które wzbogaciły ten niedzielny koncert.

B.W.

 

Prev