Zapraszamy do Ocic na wieczór z teatrem i muzyką

 Zapraszamy do Ocic.
     Spotkanie rozpocznie pokaz spektaklu dokumentalnego “Bliskie ballady i dalekie romanse” w reżyserii Anny Wieczorek, Marty Wiśniewskiej i Jakuba Tabisza w ramach projektu „Teatr na faktach” Instytutu Grotowskiego. Autorzy spektaklu oparli scenariusz na treści ballad Adama Mickiewicza, pieśniach tradycyjnych oraz opowieściach zarejestrowanych m.in. w Ocicach.
Po spektaklu odbędzie się część towarzysko-muzyczna przygotowana przez Zespół Śpiewaczy z Ocic oraz Dolnośląską Szkołę Tradycji. Gościć będziemy również Zespół Regionalny "Wilamowice" z Wilamowic k. Bielska-Białej. Spotkanie będzie okazją do integracji, wspólnego śpiewu oraz (dla chętnych) również nauczenia się podstaw kilku tańców.
Wstęp wolny
Organizatorzy: Fundacja Ważka, Stowarzyszenie Wilamowianie, Instytut Grotowskiego, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie
Projekt został zrealizowany przy współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Akademia Kolberga 2022 prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownie Muzyki i Tańca Tradycyjnego. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronem medialnym jest muzykatradycyjna.pl.
B.W.
Ocice Mistrzowskie Andrzejki.png
Prev