Karnawał w Nowych Jaroszowicach

    Ciekawe stroje, skoczna muzyka i tańce...tego wszystkiego można było doświadczyć podczas Zabawy Karnawałowej, która odbyła się 21 stycznia 2023 roku w Domu Ludowym w Nowych Jaroszowicach. Tego dnia napadało tyle śniegu, że obawialiśmy się problemów z dojazdem, ale na szczęście okazało się, że to były "strachy na Lachy" i do sali przybyło wiele dzieci wraz z rodzicami.  
    Duża rozpiętość wiekowa była wyzwaniem dla nas organizatorów, ale okazało się, że tego dnia do Domu Ludowego przyszły same grzeczne dzieci, więc zabawa była przednia. Oprócz tańców - hulańców dzieci miały okazję sprawdzić poukładać bałwankowe puzzle, porysować na balonach,
a także nauczyć się integracyjnych zabaw. Nie zabrakło pokazu pięknych strojów karnawałowych, podczas którego rodzice nie szczędzili braw. Mamy nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili i zdążą odpocząć do ferii, bo wtedy czekają ich następne zabawy . Organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Krusznie oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Nowych Jaroszowic.

B.W.

 

Prev