Złota Era Hollywood

Z nieukrywaną przyjemnością po raz kolejny GOKiS Bolesławiec z s. w Kruszynie miał okazje zaprosić Państwa na wspólny wyjazd kulturalny. Niedzielny koncert zespołu Luna Voices w Teatrze Heleny Modrzejewskiej w Legnicy był przypomnieniem najbardziej magicznych momentów złotych czasów amerykańskiego kina, jak również okazją do tego by poznać historię powstawania największych dzieł tamtej epoki.

I tak jedną z pierwszych piosenek jakie usłyszeliśmy, była „Nonsense song” autorstwa Charliego Chaplina, wg którego kino udźwiękowione miało zniszczyć kinematografię. Bardziej pomylić się nie mógł, czego dowodem jest chociażby pełna sala zasłuchana w te kultowe piosenki, będące dopełnieniem każdego filmu. Słysząc je w radiu, zazwyczaj automatycznie przenosimy się do sceny, w której wykonywane są one w filmach. Wczoraj jednak nasz wzrok i myśli skutecznie przykuwały trzy wokalistki Natalia Kiczyńska, Karolina Pasierbska i Monika Kuczera, których uwielbienie dla swingu i jazzu dało się odczuć w każdym utworze. Największe wrażenie zrobiły wykonując piosenkę „ Once upon a dream” z „Śpiącej Królewny” Disneya, czym udowodniły swoje umiejętności śpiewu klasycznego. Było magicznie, nostalgicznie, ale też energicznie i wesoło, bo przecież karnawał wciąż trwa, dlatego też koncert zakończył się w rytmach samby.

„Złota Era Hollywood” to pierwszy tegorocznym koncert wyjazdowy, na który mieliśmy okazję Państwa ze sobą zabrać. Wiemy za na kolejny zgłoszą się Państwo równie licznie, a już dziś chcielibyśmy Państwa zaprosić na koncert „ Cóż bez miłości wart byłby świat” zespołu Vinyl Band, który odbędzie się 14 lutego 2023 roku w Mierzwinie.

Wyjazd współfinansowany z dotacji celowej z Programu PiRPA oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Bolesławiec na  rok 2023, rozdz. V. pkt 3) ppkt h), Kampania pt. „Mój czas – mój wybór”.

 

Prev