Ocice mistrzem gminnej "halówki"

       W niedzielę 5 lutego 2023 r. zawodnicy piłkarskich drużyn z Gminy Bolesławiec rywalizowali w Halowym Turnieju Piłki Nożnej. W hali sportowej I LO w Bolesławcu w mistrzowskim turnieju wystartowało 9 drużyn, które podzielono na trzy grupy.

      W grupie A najlepszą drużyną okazała się ekipa Starych Jaroszowic, która wygrała dwa spotkania z Dąbrową Bolesławiecką oraz Kraśnikiem Dolnym. W grupie B pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zajęła drużyna Ocic pokonując drużyny z Kruszyna i Bolesławic. W grupie C również z dwoma wygranymi rywalizację zakończyli zawodnicy z Nowej, którzy wysoko pokonali rywali z Otoku i Mierzwina.

       Po zakończeniu pierwszej fazy grupowej rozegrano decydującą część zawodów. Zwycięzcy grup rywalizowali bezpośrednio między sobą o miejsca w końcowej klasyfikacji turnieju. Po rozegraniu trzech pojedynków największą ilość punktów zdobyli zawodnicy z Ocic zdobywając tym samym tytuł mistrzowski. Drugie miejsce zajęła drużyna z Nowej, a trzecie Stare Jaroszowice.

      Poza rywalizacją drużynową nagrodzono indywidualnie najlepszego strzelca oraz bramkarza turnieju. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju z sześcioma trafieniami na swoim koncie okazał się Piotr Błotny z Nowej. Najlepiej broniącym dostępu do swojej bramki został Sławomir Różnicki z Ocic.

        Na zakończenie sportowej rywalizacji Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec Roman Jaworski wraz z Dyrektorem GOKiS Januszem Cieślą wręczyli najlepszym drużynom oraz zawodnikom pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.   

       Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie. Zawody sfinansowano z dotacji celowej z Programu PiRPA i Narkomanii dla Gminy Bolesławiec na rok 2023, kampania pt. "Mój czas - mój wybór".

 

 

FAZA GRUPOWA:

Grupa A

Stare Jaroszowice – Dąbrowa Bolesławiecka 3:1

Kraśnik Dolny – Stare Jaroszowice 0:4

Dąbrowa Bolesławiecka – Kraśnik Dolny 4:2

Grupa B

Ocice – Kruszyn 2:1

Bolesławice – Ocice 0:4

Kruszyn – Bolesławice 1:0

Grupa C

Otok – Nowa 0:4

Mierzwin – Otok 0:1

Nowa – Mierzwin 6:0

 

FAZA PUCHAROWA:

Stare Jaroszowice – Ocice 0:0                                         

Nowa – Ocice 0:3

Stare Jaroszowice – Nowa 1:2

 

Prev