Walentynki w stylu retro w Mierzwinie

Walentynkowy wieczór w Domu Ludowym w Mierzwinie rozbrzmiewał melodiami piosenek lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku. Zespół Winyl Band w składzie: Aleksandra Stano, Jacek Pacholski i Radek Mokrus przeniósł nas w czas lirycznych, romantycznych, a często też dowcipnych utworów takich jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Odrobinę szczęścia w miłości”, „Czy Pani Marta jest grzechu warta?”. Tłumnie zgromadzona widownia z każdym kolejnym numerem coraz śmielej wspomagała zespół w refrenach, by ostatecznie zupełnie porzucić zawstydzenie i głośno śpiewać „ Baby, ach te baby”. Bis był nieunikniony, a rozstaliśmy się w przekonaniu, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.  

Szczególne podziękowania należą się sołtysowi Józefowi Mrozikowi oraz Kołu Gospodyń Wiejskich z Mierzwina, którzy wsparli nas swoją pomocą w organizacji i dzięki którym mogli Państwo wysłuchać koncertu przy słodkim poczęstunku.

Walentynkowy koncert już za nami, ale miłość można uczcić każdego dnia inaczej. Dlatego już dziś zapraszamy na potańcówkę ludową z ZPiT Ziemi Bolesławieckiej, która odbędzie się w najbliższą sobotę 18.02.23 r. w Domu Ludowym w Kruszynie.

 

Prev