FERIE ZIMOWE ZA NAMI

 

Ferie 2023 rozpoczęliśmy poszukiwaniami śniegu w Szklarskiej Porębie. Choć zbyt wiele go nie było, jego ilość okazała się być wystarczająca, by dobrze się bawić w Oponkowej Krainie. Mogą to potwierdzić dzieci, których radosne okrzyki podczas zjazdów niosły się po górskim kurorcie. Mogą to też potwierdzić rodzice, których wcale nie trzeba było długo namawiać do wspólnej zabawy. Dla nas, organizatorów zawsze najbardziej satysfakcjonująca jest frajda uczestników i cieszymy się, że taką mogliśmy sprawić tym 50 osobom, które pojechały razem z nami.

Koleje dni były równie intensywne, a każda z naszych „Kolorowych Podróży” udowadniała, że dzieci z Gminy Bolesławiec to źródło niespożytej energii, inwencji twórczej, kreatywności, a często tez ukrytych talentów plastycznych. Zadania grupowe pozwalały kształtować umiejętność wspólnej pracy oraz wyłonić naturalnych liderów, a to wszystko działo się w atmosferze zabawy. Najlepszym dowodem na to jest ocena jaką wystawiła nam dziewczynka z Nowej Wsi mówiąc: „Tę lekcję oceniam 10 na 10!”

Ferie w Gminie Bolesławiec były tak zaplanowane, aby w każdej z proponowanej miejscowości odbyły się różne działania: animacje, zajęcia kulinarne oraz sportowe. Aby warsztaty kulinarne mogły dojść do skutku potrzebna była praca wielu zaangażowanych osób i takie w naszej gminie się znalazły. Dzieci miały okazję same zrobić, a potem zjeść: pizzę, hamburgery, ciasteczka, rogaliki, bułeczki, pączki, oponki i inne smakowitości. W większości przypadków prowadzącymi na warsztatach kulinarnych były wspaniałe Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, a także rodzice, których pomoc jest nieoceniona. Ta forma spędzenia ferii tak się podobała, że w niektórych miejscowościach już myślą o organizacji warsztatów chociaż raz w miesiącu. Chętnych na pewno nie zabraknie.

Trzecią z proponowanych form na zimowych feriach były zajęcia sportowe, prowadzone tak na salach gimnastycznych szkół podstawowych jak i w Domach Ludowych. Dzieci miały okazję pograć w gry zespołowe (sale gimnastyczne) jak i spożytkować nadmiar energii w ruchowych zabawach w Domach Ludowych. Na niektórych zajęciach ruchowych nie brakowało także tańców. Dla nas wyznacznikiem i oceną ferii są uśmiechy dzieci, bo to właśnie dla nich to wszystko zostało zorganizowane.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli ten czas spędzić z nami. Moc serdeczności i podziękowania należą się Paniom z KGW z: Bolesławic, Bożejowic, Brzeźnika, Dąbrowy Bolesławieckiej, Dobrej, Kraśnika Dolnego, Kraśnika Górnego, Krępnicy, Łazisk, Łąki, Mierzwina, Nowej, Nowych Jaroszowic, Ocic, Otoku, Starych Jaroszowic, Suszek, Trzebienia, Trzebienia Małego i Żeliszowa. W kulinarną przygodę włączyły się także Panie z „Wioski Smaków” z Lipian oraz Rady Sołeckie z Nowej Wsi oraz Parkoszowa. Dziękujemy także zaangażowanym rodzicom oraz wszystkim animatorom. Podziękowania należą się także Dyrektorom Szkół Gminnych, którzy udostępnili na nasze zajęcia sale gimnastyczne. Ferie zimowe już za nami. Następne dopiero za rok, a w międzyczasie niejedna okazja aby bawić się z nami.

Beata Widera

Iwona Puszkarz

 

Prev