Turniej Matematyczno - Sprawnościowy

       We wtorek 4 kwietnia 2023 r. w sali sportowej ZSP w Trzebieniu rozegrano Turniej Matematyczno – Sprawnościowy, w którym uczestniczyli uczniowie klas III gminnych szkół podstawowych. W tym roku w zawodach wystartowało siedem szkolnych reprezentacji. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja w składzie: Andrzej Szwedo – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych, Iwona Przybylska – Sekretarz Gminy Bolesławiec, Janusz Cieśla – Dyrektor GOKiS oraz Maria Strojek – Główny Księgowy GOKiS Bolesławiec.

       W pierwszej konkurencji zawodnicy biorący udział w części sprawnościowej toczyli piłkę slalomem między pachołkami. Kolejnym zadaniem było prowadzenie krążka za pomocą kija do unihokeja. Trzecia próba wymagała od uczestników znajomości liczb parzystych i nieparzystych. Zadanie polegało na wyjęciu z miski woreczka oznaczonego odpowiednią cyfrą i przeniesienie go na koniec toru. Ostatnie zadanie to układanie woreczków na pachołkach wraz z szybkim i jednocześnie precyzyjnym przejściem pod nisko ustawioną tyczką. W przerwach pomiędzy zmaganiami na torach członkowie ekip matematycznych rozwiązywali swoje zadania. Wyniki grupy sprawnościowej i matematycznej przełożyły się na końcowy wynik całej drużyny.

       Zwycięzcami tegorocznej edycji okazała się drużyna z Kruszyna (Gabriel Jasik, Michał Chrzan, Tymoteusz Lewandowski, Jakub Boski, Piotr Błędniak, Tymoteusz Pawlus, opiekun Karolina Piotrów). Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Brzeźnika. Natomiast na trzecim miejscu zawody zakończyli uczniowie z Dąbrowy Bolesławieckiej. Trzy najlepsze reprezentacje otrzymały medale oraz nagrody w postaci gier edukacyjnych.

        Gratulujemy.

 

 

KLASYFIKACJA PUNKTOWA TURNIEJU:

1. SP Kruszyn – 59 pkt.

2. SP Brzeźnik – 47 pkt.

3. SP Dąbrowa Bolesławiecka – 45 pkt.

4. SP Bożejowice – 42 pkt.

5. SP Ocice – 39 pkt.

6. SP Trzebień – 37 pkt.

7. SP Żeliszów – 35 pkt.

 

 

Prev