Za nami kolejny wyjazd do teatru

   W piątek 21 kwietnia 2023 roku w jeleniogórskim Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida odbył się spektakl "Zagraj to jeszcze raz, Sam" w reżyserii Marcina Sosnowskiego.
   Mieszkańcy Gminy Bolesławiec, uczestnicy kolejnej, organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wycieczki mieli możliwość oglądnąć sztukę pełną ironii i inteligentnego humoru Woody'ego Allena. Fabuła była dosyć prosta. Woody Allen, porzucony przez żonę młody i nieco niefrasobliwy życiowo krytyk filmowy, zrobi wszystko, by odnaleźć tę jedyną. Nie zawaha się wylać na siebie flakonów wody kolońskiej czy zasięgnąć złotych rad samego Humphreya Bogarta. Po pomoc uda się również do Dicka i Lindy - jedynych przyjaciół, którzy mogą go umówić na prawdziwe randki. Te kończą się fiaskiem dopóki bratnie dusze nie dostrzegą tego, co od dawna znajdowało się w zasięgu ich wzroku.
   "Zagraj to jeszcze raz, Sam" to kultowe dzieło Woody Allena: reżysera, dramaturga i muzyka. Allen połączył w sztuce talent do kreowania komediowych postaci z dystansem filozofa pełnego ironii i ciepłego liryzmu. W sztuce przeplatają się wszystkie najważniejsze tematy i fascynacje Allena - kinem, Nowym Jorkiem, muzyką, miłością i przemijaniem.
   Na scenie zagrali: Agata Darnowska, Marta Kędziora, Anna Ludwicka-Mania, Jacek Grondowy, Robert Mania oraz Tadeusz Wnuk. Scenografię opracował Marek Chowaniec. Oryginalna konstrukcja spektaklu nie pozwalała na nudę, a pomysł z introspekcją myśli w tle sceny budził podziw.

 Publiczność swoje uznanie dla aktorów wyraziła gromkimi brawami, a mieszkańcy  Gminy Bolesławiec z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

B.W.

 

Prev