Przed nami Festyn Kresowy w Żeliszowie

       Przed nami bardzo ciekawe wydarzenie plenerowe. W ostatnią niedzielę czerwca (25.06.2023 r.) w Żeliszowie odbędzie się FESTYN KRESOWY.
       Bogaty program sceniczny, który rozpocznie się na boisku o godz.15.00 poprzedzi Msza Święta w intencji Kresowiaków w kościele w Żeliszowie o 14.00, a następnie złożenie kwiatów pod pamiątkowym obeliskiem.
       Barwny korowód zaprowadzi muzyków i gości na płytę boiska. Tego dnia będziemy mogli zobaczyć popisy Ułanów Kaniowskich, zobaczymy tradycyjne tańce polskie, a także wysłuchamy piosenek Kresowych. Ciekawostką będzie scenka z filmu "Sami Swoi" zagrana przez mieszkańców Żeliszowa.
     Oprócz naszych rodzimych zespołów: ZPiT Ziemi Bolesławieckiej, GZPiT Jutrzenka, Zespołu Metrum i Zespołu Ocice będziemy mogli wysłuchać i zobaczyć dzieci z przedszkola, zespół Karkonosze oraz ukraińskich gości: Zespół Czeremszyna z Tarnopola oraz Hermana Romanchenko - uczestnika The Voice of Ukraine. Oprócz występów scenicznych będziemy mogli pooglądać wystawę kresową i stanowiska z rękodziełem. Nie zabraknie smacznych punktów gastronomicznych.
     Imprezę zakończy zabawa taneczna. Serdecznie zapraszamy
Kresy.jpeg
Prev