Jubileusz KGW z Nowej

     Minęło właśnie 60 lat odkąd działa Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej i przyszedł czas, aby to ważne wydarzenie uczcić.
     16-go czerwca 2023 roku w Domu Ludowym spotkali się z członkiniami koła zaproszeni goście. Panie z Nowej przez te wszystkie lata swojej działalności wykazały się nie tylko pracowitością i życzliwością, ale także niezwykłą kreatywnością. Po przywitaniu gości przewodnicząca koła Ewa Surma przedstawiła historię ich działalności.
     O wartości Jubilatów mówił także w swoim wystąpieniu Wójt Gminy Bolesławiec Andrzej Dutkowski, który podkreślił, że koło z tak małej miejscowości zrobiło tak wiele dla gminnej społeczności. Wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Bogusławem Uziejem i Zastępcą Wójta Romanem Jaworskim wręczyli prezent, list gratulacyjny i kwiaty. Wójt przekazał także życzenia i list od Starosty Powiatu Bolesławieckiego Tomasza Gabrysiaka. Nie zabrakło także życzeń, prezentu od parlamentarzysty Szymona Pogody, którego reprezentował tego dnia dyrektor biura Patryk Hałka. Kwiatom, prezentom i niezliczonym gratulacjom zdawało się nie być końca. Wiele miłych słów usłyszały Panie z Nowej także od: Burmistrz Lwówka Śląskiego Marioli Szczęsnej, Prezesa Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Radosława Zysnarskiego, Powiatowej Rady KGW (w osobach Olgi Burdyny, Grażyny Łuckiej i Róży Gajewskiej), przedstawicieli Kół Łowieckich, innych Kół Gospodyń Wiejskich oraz zaprzyjaźnionych firm, które nie raz wspierały działalność koła. Organizację Jubileuszu oprócz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wsparli także sponsorzy: Żwirownia „KAM”, Jan Cołokidzi, Koło Łowieckie „Cyranka”, Feliks Szpila, Zbigniew Korczowski oraz Zofia i Jan Kot.
     Po części oficjalnej na scenie zaprezentowały się: Zespół Śpiewaczy z Żeliszowa oraz Tierra Flamenca. Paniom z KGW z Nowej życzymy następnych, równie pięknych jubileuszy.

 B.W.

 

Prev