KLASYKI NA START 2023

Druga niedziela września niezmiennie od czterech lat należy do Klasyków na Start. Tegoroczna edycja motoryzacyjnego święta przyciągnęła wielu pasjonatów zarówno aut klasycznych, jak i zabytkowych, a kto choć raz miał okazję gościć w Kruszynie ten wie, że impreza ta gwarantuje wyjątkową atmosferę, pyszne jedzenie i muzyczne doznania. Tym razem na naszej scenie gościliśmy dwa bolesławieckie zespoły Iniemamocne i Emememsy z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Bez Polotu Band.

W klimat drugiej połowy XX wieku wprowadziły nas nie tylko perełki motoryzacji, ale też wystawa Świat PRL-u, przygotowana przez Panią Grażynę Wężyk, Sylwię Polańską oraz Sławomira Bachmatiuka, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Dodatkowym urozmaiceniem były konkursy: pompowania kół, trzymania koła jak najdłużej nad głową oraz wiedzy o samochodach z PRL-u, a także konkurs na najpiękniejsze auto tegorocznego zlotu. Konkurencja była ogromna, wybór niełatwy, a nagrodzonych wiele, ale niekwestionowanym zwycięzcą został właściciel zabytkowego Citroena z 1955 r. Podziękowania kierujemy w stronę Hotelu IBIS, który ufundował vouchery do kręgielni Bowling Bolesławiec, a zwycięzcom gratulujemy.

Na zakończenie Klasyki stanęły na starcie, by w przejechać ulicami Kruszyna. Serdecznie dziękujemy za przybycie i niepowtarzalną atmosferę. Do zobaczenia za rok!


 

Iwona Puszkarz

Prev