Za nami koncert ZPiT Śląsk

     Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny pod dyrekcją Zbigniewa Cierniaka wyruszył w trasę po Polsce. W tym roku zespół obchodzi
70-lecie swojej pracy artystycznej i z tej okazji swoim widzom zaprezentował najpiękniejszy repertuar z całego dorobku.  Są niezaprzeczalnie ambasadorem Polskiej Kultury Narodowej, a każdy ich koncert to niesamowite wydarzenie. Koncertują po całym świecie, w najdalszych jego zakątkach, spotykając się z zachwytem publiczności.

     Także mieszkańcy Gminy Bolesławiec mieli okazję być uczestnikami tego niesamowitego wydarzenia, jakim był jubileuszowy koncert zespołu. Wyjazd dla seniorów zaproponowany przez Wójta Gminy Bolesławiec Andrzeja Dutkowskiego odbył się 15 września 2023 roku w zabytkowym, wrocławskim obiekcie -  Hali Stulecia, gdzie ponad 50 naszych mieszkańców podziwiało i oklaskiwało występujących.  Zespół wystąpił w składzie 120- osobowym artystów orkiestry, baletu i chóru. Przepiękne, barwne stroje, dobra muzyka, perfekcyjny taniec i wspaniałe głosy – to wszystko złożyło się na udany koncert.  W programie nie zabrakło takich utworów jak: „Karolinka”, „Ondraszek”, „Hej te nasze góry” oraz wiele innych, znanych piosenek.

   Długie brawa po koncercie były oceną ich niepowtarzalnego występu, a wycieczka z Gminy Bolesławiec, złożona z seniorów wróciła do domu zadowolona i pełna ludowej muzyki.

G.W.

 

Prev