Pojechali w Rajdzie

      Już po raz piąty miłośnicy dwóch kółek napędzanych siłą mięśni mieli okazję do aktywnego spędzenia wolnego czasu na trasie Rajdu Rowerowego w Gminie Bolesławiec. W niedzielne popołudnie 17 września 2023 r. w Bożejowicach grupa około 140 cyklistów wyruszyła w 26 – kilometrową trasę, która wiodła przez Otok, Kraszowice, Suszki, Stare Jaroszowice, Łaziska oraz Bolesławiec.

      Barwny, czerwony peleton przywitał oraz dał sygnał do startu Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec Roman Jaworski. Kilka minut po godzinie 14 zawodnicy w asyście służb porządkowych wyruszyli na trasę Rajdu. Piękna, słoneczna pogoda dopisała wszystkim uczestnikom i pozwoliła na sprawny oraz bezpieczny przejazd całej kolumny. Pomimo lekkiego zmęczenia, po ponad dwugodzinnej przejażdżce, cykliści wrócili cali i zdrowi oraz uśmiechnięci. Na mecie Rajdu na wszystkich rowerzystów czekał posiłek regeneracyjny, do którego ustawiano się w długiej kolejce. Po krótkim odpoczynku na wszystkich uczestników czekały kolejne atrakcje. Bolesławiecka Grupa Kolarska przygotowała kilka ciekawych konkursów o tematyce rowerowej, w których można było sprawdzić swoje siły. Strzały do bramki podczas jazdy na rowerze, „slalom odwrócony”, a przede wszystkim jazda na kolarskich trenażerach cieszyły się dużym zainteresowaniem.

       Poza atrakcjami typowo kolarskimi przygotowano wiele ciekawych akcji. Oprócz szachów plenerowych można było sprawdzić się w grze planszowej Rummikub, której zasady objaśniała Pani Kamila Taşdelen. Bardzo ciekawe stoisko przygotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, gdzie można było sprawdzić za pomocą specjalnych gogli stan w jakim znajduje się osoba po spożyciu alkoholu i innych substancji odurzających. W punkcie tym można było również zarejestrować się do bazy dawców szpiku DKMS aby w ten sposób pomóc osobom chorujących na nowotwory krwi. Kolejnym stanowiskiem cieszącym się dużym zainteresowaniem był punkt pierwszej pomocy, w którym ratownik medyczny Pan Roberta Dalmata z Fundacji Wspieramy Zdrowie przedstawiał bardzo ważne zagadnienia dotyczące zasad ratowania życia ludzkiego.

       Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławce z s. w Kruszynie, które zostało sfinansowane w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii dla Gminy Bolesławiec na rok 2023. Kampania pt. „Mój czas – mój wybór”. Ogromne podziękowania kierujemy wszystkim służbom, które czuwały nad bezpieczeństwem podczas całej imprezy: policjantom Komisariatu w Kruszynie oraz KPP w Bolesławcu, Strażakom ochotnikom OSP z Ocic, Starych Jaroszowic i Trzebienia.

 

 

Prev